Jak zapisać plik Word 97-2003 w nowszym formacie?

Ściągnąłem z internetu wzór CV w formacie pliku Word 97-2003 i który do edycji chciałbym zapisać w nowszym formacie Worda. Ale problem jest taki, że gdy próbuję to zrobić, to struktura dokumentu się trochę rozjeżdża (jak na zrzucie ekranu).

Przy kopiowaniu zawartości dokumentu do nowego pliku zachowuje się prawie cała struktura dokumentu z wyjątkiem szarej ramki po lewej. I mam teraz pytanie - jak ją można zrobić czy też skopiować?

A dlaczego zależy Ci na zapisaniu pliku w nowszym formacie?

A nie lepiej zapisać ten plik do PDF? Word ma taką funkcję, także spoko. No chyba, że ma to być plik edytowalny, to w takim razie nie zapisuj do PDF. W czym problem zapisać pliczek w starym formacie Worda?

Tak, do .pdf spokojnie mogę zapisać i to robię. Bo chciałbym mieć w nowszym formacie plik edytowalny. Plus - człowiek nauczy się czegoś nowego :wink:

Spróbuj w MS Office Online otworzyć:
https://office.live.com/start/Word.aspx
I tam zmienić format.

Niestety standardy dokumentów MS Word nie są kompatybilne same ze sobą, a ludzie narzekają na darmowe odpowiedniki Office :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Nie na temat ten poradnik, niby sugerują tam 2007 / 2010 - co z tego, że “Anna” pokazuje na np. Word 2013 / 16 / 19 może to kolegi / koleżanki?


Twój Word 2013 - 19 nie pozwala na absolutne poprawienie tła?

A spróbuj zainstalować pakiet zgodności pakietu Microsoft Office (Microsoft Office compatibility pack)
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=27836

Zakładając, że ma normalnie na co dzień 2013 - 19 to raczej to nie pomoże.

A 2003 używała tego by z docx w locie zrobić doc i raczej nie dodawało to zapisu do formatów XML dla starego edytora.

Niby lepiej ale może i tak samo, wtedy pasek dla tych CV nieco krótszy po lewej i niestety nagle z prawej się pojawia:

Online raczej ciężko go edytować z powodu ograniczeń opcji.

Hej,

Prawdopodobnie ten szary pasek to grafika osadzona w pliku z nie do końca zdefiniowanym rozmiarem. Stąd rozjeżdża się w czasie zmiany. Trzeba na niego kliknąć i zmienić jego wielkość. Masz możliwość podwieszenia tego pliku w poście? Spróbuję to podmienić, jeśli Ci się nie uda.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Z innego wzoru CV grafikę wytnę i wkleję. Dzięki za rady.

1 polubienie

Masz: 3-4_CV.zip (44,9 KB)

one są np. z cvtop.pl

@krystian3w - Dzięki. :slight_smile:

Sprawdziłem. Faktycznie jest to grafika wprowadzona jako tło strony. Po konwersji do docx zmienia się chyba rozdzielczość i grafika zajmuje więcej miejsca niż powinna, więc większa część tego, co z prawej strony, jest ucinana. Koniecznie więc trzeba dostosować grafikę do wielkości strony A4. Obrazek powinien więc mieć rozmiar 827x1169, co jest odpowiednikiem strony A4 przy dpi na poziomie 100. I jest dobrze. :slight_smile:

Grafikę po zmianach i plik dorzucam poniżej. :slight_smile:
3_CV_docx.zip (57,8 KB)
image002.zip (2,7 KB)

1 polubienie