Jak zapisać pliki na wirtualnym dysku?

Witam

Potrzebuję zrobić format na swoim laptopie, ale wcześniej chciałbym przenieść pliki do wirtualnego dysku.

Czy jeśli sformatuje dyski na swoim laptopie to czy będę później miał dostęp do wszystkich przeniesionych poprzednio plików?

Jeśli chcemy przenieść pliki na wirtualny dysk,  tworzymy folder na laptopie(na swoi dysku) wrzucamy tam pliki i mamy do nich dostęp z różnych urządzeń … to jest zrozumiałe.

Co jeśli jednak przeprowadzimy format dysku, a więc również usuniemy folder który wcześniej podpięty był do  wirtualnego dysku?

Z góry dziękuję za pomoc

Yyyyyy - a czemu po prostu nie skopiujesz danych na zewnętrzny nośnik?

Ponieważ w moim komputerze nie działa port usb. Oddaje komputer do naprawdy.

 

Masz tylko jeden port USB? Nie masz w domu innego laptopa/komputera stacjonarnego, aby po sieci zgrać pliki?

tak tylko jeden port usb, nie, nie mam.

Logika podpowiada, że jeśli sformatujesz dysk z danymi to zostaną one usunięte.

Po drugie, to o czym mówisz wygląda mi na dysk w chmurze lub sieciowy a nie dysk wirtualny. Na dysk w chmurze owszem możesz wrzucić swoje dane o ile posiadasz na nim odpowiednią ilość wolnego miejsca i odpowiedni upload aby wysyłanie danych nie trwało zbyt długo.

 

Dokładnie chciałbym coś takiego zrobić. Szczerze powiedziawszy to się jakoś super na tym nie znam. Dla mnie wirtualny dysk czy w chmurze to… to samo :-P.

Pomocy. Muszę zgrać pliki online, sformatować dysk i później odzyskać te pliki.

Z góry dziękuję za pomoc

Zakładając, że masz łącze internetowe z odpowiednio wysoką prędkością wysyłania, musisz sprawdzić ile danych chcesz zgrać i dobrać dysk w chmurze, który posiada odpowiednią ilość wolnego miejsca. Następnie dane pakujesz i wysyłasz. Tyle teoria.

W praktyce takie rozwiązanie może i sprawdzi się przy niewielkiej ilości danych. Jeżeli jednak myślisz o zgraniu całego dysku to jakoś nie widzę perspektyw na powodzenie takiej operacji. Raz, większość dysków w chmurze ma mniejszą pojemność niż pojemność naszych dysków twardych (mówię tutaj o darmowych rozwiązaniach), dwa wysyłanie danych i ich ponowne ściągnięcie potrwa na tyle długo, że cała operacja jest mało opłacalna. 

No ok w porządku. Mam np. one drive. przerzuciłem tam pliki. Jak skasować teraz ten folder jednocześnie nie kasując plików w chmurze?

Chyba rozumiem o co Ci chodzi. Musisz “odpiąć” konto od OneDrive w opcjach programu a dopiero później skasować fizyczne dane z laptopa: inna sprawa - trzymanie ważnych danych tylko w OneDrive i Dropbox to ryzykowa gra. Zanim to zrobisz, zgraj sobie na wypadek na pendrive, czy inny nośnik.

No właśnie tu pojawia się problem, ponieważ nie działa mi port usb. Muszę oddać do naprawy kommputer, dlatego pomyślałem sobie o wirtualnym dysku.

A nagrywarkę DVD masz ? Działa ? Wysyłanie danych na dysk w chmurze jest dość czasochłonne ale rzeczywiście, ma się później do nich dostęp z każdego urządzenia, z dostępem do internetu.

Jednakże jeśli prędkość uploadu na Twoim łączu jest niska, może to zająć bardzo długo. Jeżeli USB ci nie działa (a propos, jest to uszkodzenie mechaniczne ? Może tylko kwestia sterownika bądź ustawień BIOS-u ? Warto by spróbować…) to może parę płytek DVD wystarczy ?

Tak naprawdę chmura jest dość korzystnym rowiązaniem, aczkolwiek zawsze zalecany jest dodatkowy backup na nośniku zewnętrznym…

Ile masz tych danych ? Jaka prędkość wysyłania ? Możemy coś doradzić ale trochę wiecej info by się przydało…

 

Pozdrawiam