Jak zapisać postęp gry w pliku batch?

Witam wszystkich.

W programowaniu jak i na tym forum jestem nowy i programuję właśnie w notatniku (batch) grę tekstową.

Ale mam spory problem.

Mianowicie jak mogę a raczej jakiej komendy a może jaki plik stworzyć…

… W każdym razie chciałbym dodać do swojej gry możliwość zapisu postępu.

Bo przecież po wyjściu z tej gry cały postęp ulega skasowaniu.

Jak mogę dodać do gry taką funkcję?

Zapisz zmienną do pliku ? :stuck_out_tongue: (>)

No niby tak, ale gdzie mam ją wstawić i czy jak plik i grę spakuje w zipa to czy na pewno gra będzie sie odpalala z zapisanym postępem?

Musisz ten postęp potem z tego pliku odczytać :stuck_out_tongue:

Ew możesz klonować ten plik i w nim zapisywać ten postęp, wszystko zależy jak będziesz chciał to rozwiązać.

Ale jak zrobić, że po prostu grasz, klikasz sobie zapisz i po ponownym odpaleniu gry masz ten postęp bez robienia czegoś za każdym razem ręcznie.

:frowning:

![-o<

Przecież ty masz rozwiązać zapis jako programista :stuck_out_tongue:

Musisz opracować jakiś format, w którym będzie ten postęp zapisany, np. tak:

Oczywiście to tylko przykład, chodzi o samą ideę. Zapisujesz do pliku dane w tym formacie, a przy uruchamianiu gry szukasz pliku i odczytujesz go. Ponieważ wiesz jak jest zbudowany ten plik (bo sam opracowałeś format), to możesz właściwie zinterpretować dane. Trudno mi podać jakieś konkrety bo nie wiem jak ta gra wygląda i na czym w niej polega postęp, ale musisz kombinować w tę stronę.

Em…

:o

Dodane 12.08.2012 (N) 12:41

O dzięki budda

Dodane 12.08.2012 (N) 12:46

Postp będzie polegał na zapisaniu levelu, energii, punktów, no i danych takich jak imię postaci.

Dodane 12.08.2012 (N) 12:53

Chwila, chyba mam…

Przy każdej funkcji takiej jak np. Imię twojej postaci muszę dać zmienna kierujaca do pliku w którym to się będzie zapisywać…

Tak to ma być?

![-o<

hultongetty ,

Zapoznaj się ztematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.