Jak zapisać powiększone obrazy?

Cześć.

Jak zapisać powiększone obrazy np. zdięcie a dokładniej chodzi o to że zapisujemy jakiś obraz na dysku i jak go otwieramy to jest mały jak go po powiększeniu zapisać by przy kolejnym otwieraniu otwietał się taki jakiego go ustawiliśmy . windows xp pro.

Z góry dzięki za pomoc

Uruchom program Paint. Otwórz dany obraz i powiększ go (rozciągnij) ile chcesz. Następnie “Plik => Zapisz jako” Zapisz sobie powiększony obrazek :smiley:

Nic nie da bo i tak będzie się otwierał taki jak przed powiększeniem bynajmiej u mnie tak jest.

Po prostu, ściągnij dowolną przeglądarkę plików graficznych (np. Irfan View), zmień w niej rozmiar obrazka i zapisz plik.

Albo otwórz ten plik za pomocą worda,powiększ go tak jak chcesz po czym kliknij prawym przyciskiej na obraz i naciśnij “kopiuj”.Zminimalizuj okno worda i prawym przycieskiem kliknij na pulpit i naciśnij “wklej”.Zapyta Cię że aby dodać ten element do pulpitu active descop trza go najpierw zapisać.Naciśnij tak.Wybierz sobie nazwe pliku na przykład obraz.jpg(napisz nazwę z rozszerzeniem bo czasami zapisuje w innych formatach)i wybierz sobie lokalizację potem klikając zapisz.Zapyta Cie później czy chcesz dodac ten element do pulpitu active descop to naciśnij nie.I tak w prosty sposób można bawić sie rozmiarami.Oczywiście jeżeli to jest skomplikowane to ściągnij jakiś program do tego celu ale jak Tobie sie nie chce to polecam ten sposób :smiley:

pobaw sie progsem ACDsee

Kupować Worda, gdy można to wykonać

systemowym programem Paint ?

Zapisujesz powiększony obrazek, zmieniając

trochę nazwę - np, dodając numer wersji i już :slight_smile:

podejrzewam, ze powiekszenie robisz lupa, to wtedy nie zapiszesz. W Paint robisz to Strg+k, wpisujesz powiekrzenie procentowe szer.i wys., naztepnie zapisujesz Strg+5

Domyslam sie o co chodzi. W przegladarce standardowo zainstalowanej w XP powiekszone obrazy zachowuja standardowy rozmiar, ze tak powiem, przy ich przegladaniu, Zainstaluj jakas przegladarke graficzna a zobaczysz roznice.

Tiaaaa,często(u mnie w sumi zawsze)jak wklejam tam obraz to automatycznie ustawia mi sie na zmiejszona ilość kolorów co wygląda tragicznie!!!A nie można nigdzie palety kolorów powiekszyć :/Kupować worda???Napisałem tak bo myślałem,ze kazdy go ma :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dzięki za pomoc temat można zakończyć 8)