Jak zapisać seve'a z gry na innym dysku niz systemowy?

tak jak w temacie

Mam zainstalowanego windowsa na dysku C a chciałbym zapisywać gre np. na dysku D

jak to zrobic jeżeli takie coś jest w ogóle mozliwe ???

To zależy od gry. Jeżeli gra zapisuje stan gry w Moje dokumenty to nic nie zrobisz. Natomiast jeżeli gra zapisuje postęp w folderze głównym (tam gdzie jest gra zainstalowana), to musisz grę zainstalować na tej partycji, na której chcesz zapisywać stan gry. Jednakże większość gier zapisuje stan gry w Moje dokumenty.

Dysku, czy partycji bo nie wiadomo o co chodzi.

Teoretycznie dałoby się poprzez zmienne środowiskowe (osobiście nie sprawdzałem).

może przenieś moje dokumenty na inny dysk

:o Co to da? Gra sama automatycznie utworzy folder Moje dokumenty jeżeli takowego nie wykryje. Ona ma polecenie zapisać dane tu i tu, i jej nie obchodzi, czy ten folder już istnieje, czy go nie ma.

Chodzi mi o partycje

gra a dokładniej Football Manager 2010 zapisuje sie w moich dokumentach

Czyli nic nie zrobisz. Ew. może być w opcjach możliwość zmiany zapisu, ale wątpię.

No nie do końca. Jak się zmieni zmienną systemową, to powinno to działać.

Wystarczy uruchomić edytor rejestru, przejść do klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

I odpowiednio edytować wartość Personal. Po zmianie zalogować się ponownie na swoje konto.

coś to z deczka skomplikowane

:shock: nie dam sobie rady z jakimiś konfiguracjami rejestru

To nie jest takie straszne. Najpierw to przeczytaj, a potem rób.

Włącz menu start, i

XP:

włącz Uruchom… i wpisz

regedit

. Zatwierdź naciskając Enter. Vista i 7: w polu u dołu Wyszukaj… wpisz

regedit.exe

. Jeżeli wyszuka Ci taki plik, to otwórz go. I jak masz już okno Edytor rejestru, to otwierasz kolejno foldery (fachowo się to nazywa klucze) HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders, aż znajdziesz wpisz (też fachowe określenie). Naciśnij prawym przyciskiem myszy na kluczu Shell folders i wybierz Eksportuj, zapisz plik pod dowolną nazwą na pulpicie. To tak na wszelki wypadek, jak coś zrobisz nie tak. Następnie otwórz wpisz Personal , i w polu Dane wartości wpisz dokładną lokalizację, gdzie mają być zapisywane stany gier. Ja Ci mogę zaproponować tak:

D:/Save'y do gier

Jeżeli coś pójdzie nie tak (ale wątpię), to otwórz ten wyeksportowany plik z pulpitu.

Już git z tymi zapisami

ale mam problem co do wymagań tej gry

znalazłem na necie że gra ma wymagania : 512 RAM , Pentium 4 1.4 GHz

ja mam 512 RAM i procka AMD Sempron 3000+ 1.8 GHz

a jak gram to mi gra tnie tak jak by mi brakowało RAMU

Zmniejsz detale w grze.

Ja bez problemu przeniosłem Moje dokumenty na drugi dysk i moje savy się tam zapisują więc nie rozumiem dlaczego piszesz:

Moje Dokumenty będą istnieć tylko gdzie indziej.

I nic nie trzeba w żadnym rejestrze zmieniać tylko Klikasz prawym przyciskiem myszy na Moje Dokumenty>Właściwości następnie zakładka Lokalizacja i klikasz Przenieś.

To z tym przenoszeniem moich dokumentów działa w 100 %

dzieki za pomoc