Jak zapisać sobię stary BIOS?

Cześć,

Na początek powiem, że jeśli założyłem temat w złym dziale, to proszę o jego przeniesienie - za co bardzo przepraszam!

Mam zamiar zaktualizować sobię BIOS, a wiadomo jak to może się potoczyć no i chodzi mi o to aby w razię czego nie latać po znajomych i nie przegrywać starej kopii BIOS na płytę czy co tam…

Chodzi mi o to czy można ot tak zapisać sobię aktualnie posiadany BIOS bez jego aktualizacji ? Czy jest jakiś programik ?

http://www.google.pl/search?sclient=psy … m=&gs_upl=

Ściągnij sobie z internetu ze strony producenta płyty :lol:

Przecież on to już zrobił, skoro chce zaktualizować BIOS…

Jeśli proces aktualizacji zostanie przerwany, to nie uruchomisz komputera jak również nie będziesz miał możliwości przywrócenia starej kopii (za wyjątkiem płyt wyposażonych w tzw. Dual BIOS). W takiej sytuacji trzeba wgrywać BIOS za pomocą zewnętrznego programatora (czyli do serwisu trza z tym iść).

elektrosPC , Cóż z tego, że będziesz miał kopie starego biosu jeśli w przypadku niepowodzenia nie będzie możliwości wgrać ponownie starego? Nie wszystkie płyty umożliwiają taką funkcjonalność

Jak padnie to często tylko programowanie w zewnętrznym programatorze

Sprawdź czy Twoja płyta nie ma czasami funkcji DualBios, która zabezpiecza w przypadku niepowodzenia aktualizacji. A to, czy będziesz miał nowy czy stary bios na zewnętrznym nośniku jest obojętne.

deFco247 , Z tego co pamiętam część płyt DFI umożliwia wgranie biosu w przypadku padnięcia w czasie normalnej aktualizacji. Podłączasz pena z biosem i chyba przełączasz zworę na płycie. Szczegółów nie pamiętam a teraz nie chce mi się szukać.

Jak jest u innych producentów nie wiem (pomijając DualBios np. od Gigabyte)

Niekoniecznie to zrobił a jeśli już to ma nowy a nie stary :wink:

Część programów do aktualizacji spod systemu same ściągają odpowiedni plik biosu.

Hmm…

Bo mnie chodzi o to, aby ten stary który obecnie mam zapisać sobie na płytę na przykład, oraz potem utworzyć jakiś tam plik i po włożeniu tej płyty z nagranym starym BIOS-em (oczywiścię już przy czarnym ekranie - próba reanimacji) wcisnąć kombinację klawiszy CTRL+HOME i może odratuję ją ?;>

Mi chodziło o to aby też i stary bios ściągnął że strony producenta, tak jest najprościej i najszybciej, poza tym co mu da stary bios? Nic!

Jak pójdzie coś nie prawidłowo to będzie chciał to naprawić… więc jak naprawiać to po co znowu starym biosem jak można nowym

Tak to tylko w Erze :wink:

Przeczytaj to co napisałem wcześniej.

Z płyty CD/DVD lub z pena podłączonego do USB takie coś się nie uda - aby padnięta płyta obsługiwała napęd CD/DVD lub USB musi działać bios, a on przecież jest uszkodzony…

Ale przecież o, w tym poradniku coś takiego pisze… http://ocforum.pl/100-baza-wiedzy-overc … eraz-9158/

;>

Bardzo aktualny ten poradnik… 31.12.2005…

Próbuj.

PS. Za bardzo martwisz się na zapas, aktualizuj (tylko dlaczego chcesz to zrobić?)

Zaktualizować chcę, bo chcę kupić mocniejszy procesor. A ze starym BIOS-em mi procka mocniejszego nie obsłuży. Zresztą już miałem swój temat w którym pisałem o tym jak zaktualizować BIOS.

No żeby potem mieć jak odratować kompa.:stuck_out_tongue:

Dodane 30.01.2013 (Śr) 11:21

Oki, już udało mi się poprawnie zaktualizować BIOS-a, więc już nie ma potrzeby robienia backupu etc.

Więc ten temat można również już zamknąć. Dzięki i Pozdrawiam! :wink: