Jak zapisać w folderze bieżącym w Windows 7

(fenikstomek) #1

W jaki sposób w Windows 7 ustawić opcję zapisz jako w programie LibreOffice aby plik zapisywał się domyślnie w katalogu w którym został otrwarty?

Obecnie w Windows 7 otwierając jakiś plik i próbując go zapisać otwiera mi się ostatnia lokalizacja w której zapisywałem a nie katalog domyślny z którego obecnie kożystam. W poprzednich systemach nie miałem tego problemu.

Poproszę o radę jak to ustawić?

zapisz jako w folderze bieżącym windows 7

(bart86) #2

Jeśli edytujesz już istniejący plik to użyj opcji “Zapisz” ta opcja poprostu wprowadza do pliku zmiany, które wprowadziłeś bez wskazywania lokalizacji

(fenikstomek) #3

Tak wiem.

Ale mi konkretnie chodzi o opcję zapisz jako…

(Dimatheus) #4

fenikstomek , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(bart86) #5

opcja “Zapisz jako…” służy do zapisywania nowych plików to sięnie dziw że program nie wie gdzie go zapisać

(fenikstomek) #6

W windows Vista i windows XP zawsze przy wybieraniu opcji zapisz jako … wskazywany był katalog w którym otworzyłem ten plik. W przypadku windows 7 otwierany jest katalogo który w którym wcześniej coś zapisywałem. Zatem to wspaniałe udogodnienie zostało wprowadzone w Windows 7. Czy można to jakoś zmienić aby opcja ta działała jak w starszych wersjach windowsa?