Jak zapisac w jpg bez tła

(Sartox) #1

Witam. Mam pytanie. Otóż chodzi o to ze mam jakies zdjecie, wycinam tło i chce to zapisac tak zeby było bez tła(np. jak wchodze na stronke i chce sobie zapisac obrazek to jak go w PS'ie otworze to bedzie z przezroczystym tłem)najlepiej w jpg. Jak to moge zrobic?

(Dudas bad boy) #2

po prostu edytujesz go w paincie zaznaczasz obrazek robisz wytnij potem wyczyść obraz i wklej przesuwasz w róg puźniej zmniejszasz obraz do rozmiaru tego obrazka zeby potem nie miał białego tła obok. Puźniej zapisz jako JPG i gotowe ;]

(Airborn) #3

umm Dudas bad boy a jeśli obrazek nie jest prostokątny? :wink:

Piotrekkaz w jpg się nie da, gdyż nie obsługuje on przezroczystości, spróbuj z gif'em

(jaru_r) #4

Format JPG nie obsługuje przeźroczystości. To co nie jest potrzebne w obrazku najlepiej wypełnić jakimś kolorem, który kodujemy jako przeźroczysty przy zapisie do formatu GIF lub PNG.

(Monczkin) #5

Sory, ale co Ty bredzisz ??

Wiesz do czego służy *.pdf ?? Jak nie wiesz, to nie wypowiadaj się. Widzę, że fachowcy zaczynają "radzić :confused:

Prosiłem Cię o wywalenie linku z podpisu - skończy się to tym, że zaraz wyłapiesz warna :evil:

Dudas bad boy proszę Cię, daruj sobie takie porady :x

Piotrekkaz po usunięciu tła, eksportujesz plik do formatu *.gif lub *.png zaznaczając opcję "przeźroczystości". *

*.gif jest o tyle bezpieczny, że jest poprawnie interpretowany przez przeglądarki www. Z *.png jest problem gdy używamy IE.

Z tego co wyczytałem, to używasz PS. Możesz więc skorzystać z opcji "zapisz jako..." lub "zapisz dla weba", gdzie masz więcej możliwości ustawienia parametrów eksportu do danego formatu.

* Sposób eksportu czy zapisu do *.gif lub *.png może się różnić w zależności od użytego programu

Jak już niektórzy wspomnieli - *.jpg nie obsługuje przeźroczystości i żaden sposób tego nie obejdziesz.

(Domichaelo) #6

no a co moze zle mowie ze jak sie zapisze w pdf to ze z tłem? moim zadniem bez tła bo jak robie userbar to obrazek zapisuje w pdf potem w userbarze jak chce ten obrazek to robie file-place- i wybiaram plik df

(system) #7

domichaelo :x :x :x A cóż to za herezje?

(Jakubmysz) #8

domichaelo a nie chodzi Ci o *.PSD?

(Monczkin) #9

Czort wie o co mu chodzi - sam się złapałem na błędzie :?

litery s, d, f leżą koło siebie, więc może być i pdf i psd - jakoś o pfd nie słyszałem :!:

To jest właśnie efekt starannego i poprawnego pisania na forum :evil: domichaelo - zdaję mi się, że prosiłem o używanie polskiej pisowni

Z opisu wynika, że tak

ale kolega chyba nie do końca rozumie pytanie autora - autorowi chodzi o wynikowy plik w formacie graficznym z obsługą przeźroczystości do włożenia na stronę www. Nawet jeśli chodziło o *.psd, to i tak ta porada jest mało przydatna, no chyba, że przeglądarki zaczęły obsługiwać format adobiego :o

I właśnie tak się rodzą tematy tasiemce o niczym - rozbijanie **** na atomy.

(Domichaelo) #10

no to sory rzeczywiscie PDF

(Lksstudzionka) #11

domichaelo , napewno?? :roll:

(Domichaelo) #12

według mnie tak bynajmniej przy userbarach

(system) #13

domichaelo , jeśli sam jesteś w błędzie, to nie myl innych.

(Azpr) #14

hehehehe nieźle sie uśmiałem czytajac ten temat :smiley: :lol:

Piotrekkaz tak jak już ktoś napisał, w jpg tego nie zrobisz, musisz zapisać albo w gif [słabsza jakość w zalweżnosic co to za obrazek, mniejsza objetość w kb :wink:] albo zapisz w png [lepsza jakość, wiecej w kb] png ma tą wade że IE6 go nie zobaczy, tzn. zrobił w miejsce przezroczystośći swoje własne "szare" tło... ale IE7 ozpoznaje ten format normalnie...

(Domichaelo) #15

no ale poprawiłem na PDF

(Monczkin) #16

I co z tego ??

W ogóle rozumiesz posty osób znających się na rzeczy ??

(Azpr) #17

Monczkin niewarto... będziesz dyskutować z 10 latkiem który nie jest w stanie rozróżnić pdf od psd?

(Domichaelo) #18

nie 10 wiem co to jest psd i pdf tylko przez przypadek zrobiłem literowke

(Airborn) #19

domichaelo ok, a teraz pokaż mi proszę przeglądarkę internetową która wyświetla pliki .pdf ja nie znam żadnej... proszę pokaż mi też skąd czerpiesz takie rewelacje jakoby pdf był formatem przeznaczonym do grafiki...

(Domichaelo) #20

nie wiem czy przeczytłes ale wykorzystuje go do robienia userbarow, prosze bardzo moge powtorzyc:

najpier otwiram obrazek na userbar biore gumke i wymazuje tło z niego zapisuje jako PDF teraz robie user bar 350 na 20px i wklejem nawa warstwa np. wypełniam czarnym tłem na nowej warstwie i robie file-place otwieram obrazek PDF i jakos na czarnym tym tle nie ma tego tła co usunełem gumka..