Jak zapisać wszystkie nazwy plików graficznych z wielu lokalizacji jednocześnie

Jak zapisać wszystkie nazwy plików graficznych z wielu lokalizacji jednocześnie.

Z kilku partycji w TC to tylko przez wyszukaj, ale może gdybyś montował kolejne partycje jako katalogi a nie osobne dyski… głowy nie dam czy się da - ot, głośno myślę.

 

edit (odnośnie posta poniżej): miałem cichą nadzieję, że chodzi de facto o jedną literę dysku… wówczas jeżeli masz partycje C, D, E (NTFS), to przez zarządzanie dyskami -> zmiana litery dysku i ścieżki, można podpiąć aktualnie posiadane D: pod C:\DyskD, E: pod C:\DyskE.

Ale właśnie to przeklikałem i takie rzeczy to tylko przy dodawaniu, potem można tylko zmienić literkę.

drankula - na forum TC napisali rozwiazanie.

Aby zapisac wszystkie nazwy plików NA JEDNEJ ! partycji nalezy wyszukac … wiec jak obejsc to na TYLKO JEDNEJ PARTYCJI

Linux? Tam wszystkie partycje podpina się pod katalogi.

Jak w opisie Windows 7, akurat mam 12 partycji (oprócz C i D systemowe), ręczne zaznaczanie folderów jest monotonne. Gdyż na każdej partycji oprócz tych folderow co chciałbym zaznaczyć są inne… Więc w polu wyszukiwania musze wyszukać to co chcę a następnie dodać. Total Commander nie ma opcji zaznaczania wszystkich folderów po określonych nazwach początkowych folderów (te o które mi chodzi)?

Polecenie “Definiuj wybór”(zaznacz grupę) - jak to ustawić

 

LUB

 

xplorer2 - jest bardziej rozbudowany niż TC i ma więcej opcji… wie ktoś jak zrobić właśnie w tym programie?

Linux to była propozycja rozwiązania problemu różnych partycji. A podejrzewam że wtedy i coś z regexpami by się wykombinowało.

Wygląda na to, że będę musiał poradzić się na anglojęzycznym forum bo wydaje mi się, że nic z tego nie będzie…

Może zdefiniuj dokładniej swój problem, od początku do końca, co chcesz zrobić. Bo przynajmniej ja nie do końca to rozumiem.

Przecież jasno i wyrażnie napisałem, że chce zapisać nazwy plików które są wewnątrz podfolderów, a te podfoldery są w JEDYM folderze na partycji.

 

Podobnie jest z innymi folderami.

 

FOLDER 1 -> PODFOLDERY

FOLDER 2 -> PODFOLDERY

FOLDER 3 -> PODFOLDERY

 

Np.

FOLDER 1 -> PODFOLDER 1-> ABCD_-u.jpg

FOLDER 1 -> PODFOLDER 2 -> AYTsg765.jpg

 

 

 

Wskazówka Folder 1, 2, 3 itp. ZAWSZE ZACZYNA SIE OD nazwy UK + liczba lub jakas nazwa

Coś takiego:

find [tu jakiś regexp na nazwy folderów] -type f -printf "%f\n"

w Linuksie.

 

Ewentualnie możesz dodać na końcu " > nazwa" żeby zapisać wynik do pliku tekstowego zamiast wyświetlać go na ekranie.

Chcesz zapisać nazwy wszystkich plików, które znajdują się w podfolderach o nazwach zaczynających się od UK?

 

Otwórz PowerShell i wpisz:

cd <ścieżka do folderu, który zawiera podfoldery>
dir .\UK* -Recurse | Out-File <ścieżka do pliku, w którym ma zostać zrobiona lista>

Ewentualnie coś w stylu dir .\UK* -Recurse -Include *.jpg aby wylistować tylko pliki o rozszerzeniu JPG.

To co podałeś jest dla mnie nie odpowiednie rozwiązanie. Ja to mogę zrobić bez problemu w TC.

Ja chcę to wykonać dla wielu folderów.

Prosze przeczytac poprzednie posty dokładniej zrozumieć, że chcę to wykonac dla (wielu folderów+wielu podfolderów)

Na partycji Z:\ Jest 50 folderów a wnich podfoldery , a w podfolderach pliki JPG

 

UK SADAxsxcXSXSX 1

UK SAccdvdfgXSX 2

UK ZZXSXSzssxsxc 3

UK axe3434345sxsc 50

Czyli najpierw chcesz wylistować wszystkie podfoldery na partycji Z: (dowolny stopień zagnieżdżenia) zgodne z maską UK*, a dla każdego z tych podfolderów wylistować z nich wszystkie pliki graficzne i zapisać do pliku taką listę?

 

Prawdopodobnie coś w stylu (PowerShell):

Get-ChildItem Z:\ -Directory -Recurse UK* | Foreach-Object { Get-ChildItem $_.FullName -Recurse -File -Include *.jpg } | Format-Table FullName | Out-File <ścieżka do pliku wynikowego>

mktos - nie działa coś (error na czerwono)

Moja propozycja powinna dać z tym radę. Podejrzewam, że zrobisz to i pod Windowsem, szczególnie z wykorzystaniem PowerShella - lecz konsola Linuksa jest mi bliższa niż konsola Windowsa,

 

Jak nie chcesz instalować Linuksa, możesz próbować z Cygwinem.

ten sposób działa:

PROBLEMEM SĄ TYLKO POLSKIE LITERY (są zamieniane na dziwne znaki lub inne litery UNICODE)

 

.\sfk list -dir Q:\ \VK* -file .jpg > Q:\tempz\jpg.txt