Jak zapobiec wibracją komputera?

Hej mam ten komputer już 4 lata zawsze trochę wibrował ale było to znośne gdy ostatnio wymieniłem zasilacz i kartę graficzną wibruje przez cały czas jak go lekko docisnę do podłogi to cichnie ale przecież nie będę tak cały czas siedział nie ukrywam że mam dość tandetną obudowę wartą 50 zł nie wiem czy może to być przyczyna ale nigdy się nią nie przejmowałem bo cyrkulacja powietrza była dobra i nic się nie grzało.

A postaw jednostkę na gumie lub filcu.

 

Osłuchaj jaki element powoduje wibrację, zasilacz,dysk,inne?

Cieniutkie blachy, słabe spasowanie i masz efekt jak u Ciebie, to jest przyczyna. Spróbuj porad @JNJN ale pewnie nie na wiele się to zda, możesz spróbować podłożyć nad/pod zasilacz cieniutką warstwę gumy, od przodu (tam gdzie jest wtyk zasilania)  wyciąć uszczelkę tak aby blachy zasilacza nie miały bezpośredniego styku z blachami budy, na dysk możesz zastosować metodę na “gumkę” :lol: https://www.google.pl/search?q=Dysk+na+gumce&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9KfqUvnuFeqL4gSds4E4&ved=0CEAQsAQ&biw=1920&bih=976 :slight_smile:

 

Jak masz jakąś kasę to pomyśl o lepszej budzie, Zalman z3plus, SPC M23…

Może to nie wibracje, tylko cienka, słabo podparta blacha rezonuje (rezonans). Jeśli tak, to płat blachy łatwo usztywnić.