Jak zarabiać pieniądze na stronie bez reklam?


(Jplz) #1

Wiele osób wchodząc na stronę http://www.alinek.eu zada sobie pytanie: A cóż to za serwis? Nie musicie wchodzić.

W każdym razie jest to ciekawy pomysł polegający na tym, żeby móc przekazywać swoim znajomym, klientom, prezentacje. Tą prezentacja to nic innego jak film z http://www.YouTube.com czy http://www.dailymotion.pl/pl czy nawet z http://www.vimeo.com. Tyle że to trochę inna forma prezentacji. Przede wszystkim bez reklam. Cała strona (tej prezentacji) jest dopasowana do tego zdjęcia czy filmu.

TERAZ PYTANIE Z TEMATU FORUM

Czy Wy znacie może jakiś fajny pomysł, jak można byłoby zarabiać pieniądze nie dając reklam obrazkowych, animacyjnych? Podajcie mi swoje pomysły. Pamiętajcie tylko by reklama (jeśli to w ogóle musi być reklama) nie powinna w żaden sposób zakłócać oglądania prezentacji.


(Mathew) #2

zrobienie ciekawego forum i sprzedawanie maili firmą reklamowym?


(Dav4dav4) #3

Programy partnerskie ?


(Blotny) #4

Wstawka na początku prezentacji.


(Marcin E Pc) #5

Najpierw piszesz że bez reklam, a potem:

Trochę sprzeczne. Możesz zrobić np. płatny dostęp do niektórych fcji serwisu.

Pozdrawiam


(Jplz) #6

No bo jak to coś nazwać jak nie reklamą? Wszystko co robisz, widzisz to reklama. Nawet jak czytać jakiś temat to już jest swego rodzaju reklama, tyle ze korzysta z niej tylko czytelnik :wink: A mnie chodzi o to, żeby "reklama" nie była traktowana jak reklama, tylko co najwyżej "informacją korzystną dla odbiorcy". Ciekawym pomysłem jest np wstawianie ALERT na poszczególne słowa. Niby czytać tekst i nie widzisz reklamy, a jak Cie ten tekst zainteresuje to najeżdżać na niego i wyświetla się CHCIANA reklama. Proste.

Tylko że ja szukam czegoś jeszcze, coś nowatorskiego.

PS. programy partnerskie i fora odpadają, gdyż serwis jest w 100% FREE (nie posiada systemu rejestracji, ani płatności). Wchodzić, wychodzić, polecać prezentacje na własną rękę. WOLNOŚĆ I SWOBODA. Myślę, że to jest przyszłość Internetu. Dziś nie każdy chce się logować. Wyobraźcie sobie, korzystanie np z Wp.pl bez logowania.

Jedynie co byłoby "autoryzacją" to IP :wink: Marzenie :wink:


#7
  1. Grafika strony jest jakaś strasznie ciężka i przygnębiająca, nie zachęciła mnie do powrotu.

  2. Ten "ALERT" jest stosowany już od dawana i to nie przez jedną firmę. Sam go używam na swojej stronie www.


(Blotny) #8

Sądzę, że czegoś takiego nie da się zrobić, bo jedynym wyjściem byłoby zamieszczenie paseczka z pytaniem >>Jaką chcesz reklamę?<<. Ba, jeszcze lepiej, gdyby to czytało nam w myślach i samo dobierało reklamy. A tak pozostają Google, które reklamy dobierają zgodnie z tematyką witryny.


#9

Autorowi chodzi chyba jednak o alternatywę dla tradycyjnych form reklamowych, a nie dobieranie ich do użytkownika :wink:

Niestety nikt nie nasunie tu gotowca, bo sam by już na nim dawno zarabiał i chronił swojego przepisu na sukces. Pozostaje usiąść i pomyśleć, poobserwować zachowania ludzi przeglądających twoją stronę www itd itp. To długotrwały proces.