Jak zasilić 3 dodatkowe wentylatory


(Philips Piotr) #1

Jak to zrobic. Czy mozna 3 wetylatory podpiac bezposrednio do płyty głównej łacząc ze soba kabelki czarne z czarnymi, czerwone z czerwonymi do jedenej wtyczki?


(Kiepas) #2

wszystko zależy od twojwj płyty głównej, podaj jej model to moze coś poradzimy, pozatym jaki masz zasilacz?


(Philips Piotr) #3

ASUS A7N8X-X zasilacz pewnie jakis no name.


(Mk17 Rc) #4

Możesz kupić na Allegro specjalną przejściówkę z wtyczki MOLEX na wtyczki 3 pinowe i wtedy podłączyć dodatkowe wentylatory. Jak zrobisz to tak jak mówisz to może nie działać i nie będziesz miał możliwości kontrolowania obrotów.


(Philips Piotr) #5

kontrola obrotów mi nie jest potzrebna, czyli musze kupic

mozesz mi zobrazować taka wtyczke moze usiebie gdzies znajde w komisie komputerowym. Aha a co z napeciami od wentyalorów? co bedzie jak beda chodzic na róznych?


(lazikar) #6

Wentylatory podłącz pod zasilacz a nie w taki sposób jak piszesz.

Na fizyce przerabiałeś zapewne połączenia szeregowe i równoległe więc powinienes wiedzieć jakie będą napiecia . :wink:


(Philips Piotr) #7

fize ot ja miałem w podstawówce :slight_smile: ale postaram sie kupic takie coś http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56890679 i po sprawie albo http://www.4max.com.pl/images/extras/mc1installbig.gif samemu zrobie. Problem sie sam rozwiązał.


(Zbych ) #8

Prawie każda płyta główna ma gniazda na 3 wentylatory , do jednego podpiety jest wentyl procesora pozostają 2 , jedno z tych 2 powinno znajdować sie w okolicy karty graficznej , jest to gniazdo 3 pinowe do którego można podpiąć wentylator z czujnikiem temperatury , 3 gniazdo w zasadzie jest też 3 pinowe ale posiada tylko zasilanie 12V, a najlepiej wentyle podpiąć pod molexa , tylko pamiętaj przewód czerwony 5V , żółty 12V,czarny minus, wenytlatory 2 kablowe mają zasilanie 12V , 3 kablowe od 5-12V.


(Philips Piotr) #9

tak wiem o tych kolorkach. Teraz tylko musze kupic odpowiednie wtyczki i do dzieła. Wentyl na GPU juz zamontowany chłodzi jak nalezy.