Jak zastąpić pasek startu systemowy na RocketDock


(izok1980) #1

Witam mam pytanie tyczące się paska startu systemowego.Czy można go całkowicie wyeliminować? czy tylko poprzez auto-ukrywanie?.Chciałbym zastąpić pasek startu Visty paskiem programu RocketDock.Dodatkowo mam jeszcze dwa pytania:

-Czy da się zrobić tak żeby pojawiło się na pasku RocketDock "start" żeby było jak w systemowym?,czyli po wciśnięciu wyświetlają mi się elementy takie jak programy,dokumenty,uruchom itp.

-Czy da się przenieść też ikonki zasilania bateryjnego,antyvirusa,wi-fi,zegara?

Dziękuję pozdrawiam :slight_smile:


(krzysiekx) #2

Na pasek RocketDock przeniesiesz dowolną ikonę albo skrót do programu.Wystarczy kilknąć na pasku Rocketdock ppm i wybrać Dodaj element -> Plik.

Najlepiej zrobić coś takiego.Kliknąć na pulpicie ppm i wybrać Rozmieść ikony według -> Pokaż ikony pulpitu. Ikony się wyłączą i pulpit będzie wyglądał czysto.Pasek start możesz zostawić tak dla wyglądu a na górze ekranu ustawić sobie RocketDock.Ja zastowsowałem takie rozwiązanie na moim komputerze i bardzo mi się podoba.

Tak to wygląda u mnie:

Wersja pierwsza

Wersja druga - po najechaniu kursorem na górę ekranu


(izok1980) #3

jak się robi te zdjęcia? i gdzie one się zapisują? to pokaże Ci jak u mnie wygląda :wink:

PS. mi chodziło o całkowite wyeliminowanie paska systemowego i zastąpienie go RocketDock :slight_smile: ale chyba się nie da? :slight_smile:


(Semtex) #4

Na klawie masz "PrtScren" klikasz go i masz "zdjęcie",następnie otwierasz je w Paint,zapisujesz i wrzucasz na jakiś darmowy hosting np.jeżeli chcesz po polsku to fotosik.pl.W poście dajesz link do zrzutu.


(izok1980) #5

http://zapodaj.net/64381733a314.jpg.html

Tutaj pokazane o co mi chodzi :slight_smile: http://zapodaj.net/642eb065822d.jpg.html


(krzysiekx) #6

Wydaje mi się że raczej nie jest możliwe przeniesienie całego paska do rocketdocka.Jedyna opcja to auto-ukrywanie paska.


(izok1980) #7

ok rozumiem dzięki za odpowiedz :slight_smile: jak sie nie da t pozostanie jak jest :wink:

Pozdrawiam