Jak zaznzczyć kilka plików obok siebie?


(grayna) #1

Witam,

temat banalny, ale nie chcą mi się zaznaczać pliki będące obok siebie. Chcę zaznaczyć 30 plików i usunąć je.To są stare zdjęcia z programu IrfanView, ale to chyba nie ma znaczenia jaki program.

Normalnie zaznaczam pierwszy plik, wciskam SHIFT i zaznaczam ostatni do zaznaczenia - wszystkie od do powinny być podświetlone na niebiesko - ale nie są :beksa:

Podświetlają się tak, jakbym wciskała CTRL a nie SHIFT.

:bukiet: Proszę o pomoc

grayna


(Dawisiek21) #2

1 NIe możesz przeciągnąć myszką i zaznaczyc te pliki

2 naciskasz ctrl i trzymając jaciskasz poszczegulne pliki


(grayna) #3

No właśnie nie mogę,

wciskam pierwszy plik, wciskam SHIFT i wciskam ostatni plik. Zaznacza się TYLKO ostatni plik.

Wciskam pierwszy plik, wciskam CTRL i wciskam następny plik. Podświetla się tylko ten drugi plik, czyli ostatni wciśnięty.


(grayna) #4

... zaznaczam pierwszy plik wciskam i trzymam SHIFT lub CTRL i z zaznacza mi się tylko ostatni ....


(Sebos99) #5

Kliknij lewym przyciskiem myszy obok jakiegokolwiek z plików, trzymając ten przycisk spróbuj przejechać myszką tak, żeby objąć je wszystkie i zaznaczyć. Potem puszczasz lewy przycisk myszy, klikasz delete i usuwasz do kosza :slight_smile:


(grayna) #6

...nic z tego, wciskam pierwszy plik, przeciągam lewą myszą w dół do następnego pliku i nic, nadal zaznaczony mam tylko pierwszy plik...

:beksa:


(Sebos99) #7

Nie masz wcisnąć pliku, tylko nacisnąć i przytrzymać lewy przycisk myszy obok pliku - gdzieś na pustym polu. I dopiero wtedy przesuwać z przytrzymanym przyciskiem w stronę tych plików. Będą się zaznaczać same.


(Mrylec) #8

No bo przy zaznaczaniu przytrzymuje się CTRL a nie SHIFT

Jeżeli są te pliki w jednym folderze przyciśnij CTRL + A. i Sprawdź czy klawisz SHIFT nie jest wciśnięty, może wyglądać że nie jest, ale w prawdzie on może być wciśnięty. Naciśnij kilka razy gwałtownie na oba shift, ja czasem mam taki problem :wink: I spróbuj ponownie uruchomić komputer :wink:


(grayna) #9

... jak tak robię, to nic się nie zaznacza...


(Mrylec) #10

To znaczy że któryś SHIFT jest wciśnięty, zablokował się. Wyłącz komputer i ponaciskaj kilka razy**gwałtownie(mocno!)** obydwa klawisze SHIFT któryś musiał się zablokować, to jest często spotykany problem w tanich klawiaturach :slight_smile: Chociaż nie zawsze... :wink: