Jak zaznzczyć kilka plików obok siebie?

Witam,

temat banalny, ale nie chcą mi się zaznaczać pliki będące obok siebie. Chcę zaznaczyć 30 plików i usunąć je.To są stare zdjęcia z programu IrfanView, ale to chyba nie ma znaczenia jaki program.

Normalnie zaznaczam pierwszy plik, wciskam SHIFT i zaznaczam ostatni do zaznaczenia - wszystkie od do powinny być podświetlone na niebiesko - ale nie są :beksa:

Podświetlają się tak, jakbym wciskała CTRL a nie SHIFT.

:bukiet: Proszę o pomoc

grayna

1 NIe możesz przeciągnąć myszką i zaznaczyc te pliki

2 naciskasz ctrl i trzymając jaciskasz poszczegulne pliki

No właśnie nie mogę,

wciskam pierwszy plik, wciskam SHIFT i wciskam ostatni plik. Zaznacza się TYLKO ostatni plik.

Wciskam pierwszy plik, wciskam CTRL i wciskam następny plik. Podświetla się tylko ten drugi plik, czyli ostatni wciśnięty.

… zaznaczam pierwszy plik wciskam i trzymam SHIFT lub CTRL i z zaznacza mi się tylko ostatni …

Kliknij lewym przyciskiem myszy obok jakiegokolwiek z plików, trzymając ten przycisk spróbuj przejechać myszką tak, żeby objąć je wszystkie i zaznaczyć. Potem puszczasz lewy przycisk myszy, klikasz delete i usuwasz do kosza :slight_smile:

…nic z tego, wciskam pierwszy plik, przeciągam lewą myszą w dół do następnego pliku i nic, nadal zaznaczony mam tylko pierwszy plik…

:beksa:

Nie masz wcisnąć pliku, tylko nacisnąć i przytrzymać lewy przycisk myszy obok pliku - gdzieś na pustym polu. I dopiero wtedy przesuwać z przytrzymanym przyciskiem w stronę tych plików. Będą się zaznaczać same.

No bo przy zaznaczaniu przytrzymuje się CTRL a nie SHIFT

Jeżeli są te pliki w jednym folderze przyciśnij CTRL + A. i Sprawdź czy klawisz SHIFT nie jest wciśnięty, może wyglądać że nie jest, ale w prawdzie on może być wciśnięty. Naciśnij kilka razy gwałtownie na oba shift, ja czasem mam taki problem :wink: I spróbuj ponownie uruchomić komputer :wink:

… jak tak robię, to nic się nie zaznacza…

To znaczy że któryś SHIFT jest wciśnięty, zablokował się. Wyłącz komputer i ponaciskaj kilka razygwałtownie(mocno!) obydwa klawisze SHIFT któryś musiał się zablokować, to jest często spotykany problem w tanich klawiaturach :slight_smile: Chociaż nie zawsze… :wink: