Jak zbootwać pendrive'a z zainstalowanym Linuksem?

Mam pytanie stworzyłem bootowalnego pendrivea z linuxem przez program LiLi USB Creator wszystko wyszło pięknie tylko jak

teraz odpalic tego pendrivea żeby działał ten liunux przy włączaniu komputera ?? POMOCY :slight_smile:

Edit: No ok ale ustawiłem tak jak każą i włącza się komputer i wtedy na kilka sec wyskakuje czarny ekran i dalej włącza się winodws !!ja nie wiem co jest :frowning:

I za pomocą LiLi USB nagrywałem tak jak każe program NIC więcej nie robiłem .

W BIOSIE musisz ustawić tak, aby system był bootowalny z urządzeń USB. Tutaj masz dokładnie wszystko napisane: http://toin.pl/1383/jak-ustawic-bootowanie-w-biosie/

Nie wszystkie komputery -BIOS- są wyposażone w opcje wyboru USB jako bootu ,wiec jeżeli dalej będziesz miał ten problem ,to pozostaje jedynie edycja Linuxa w wirtualnym ekranie ,taki wybór na pewno masz w manu Linuxa który załadowałeś na USB. Po prostu uruchom w manu aplikacji Linuxa na USB -otwórz wirtualny dysk usb.

Lub zainstaluj Linuxa na dysku twardym. Własnie przez LiLi ściągnąłem na USB wersje Linuxa Peppermint 3 i mój laptop nie pozwala na takie bortowanie.Stacjonarny natomiast tak.