Jak zbudować swój własny pendrive?

Cześć ! Nie wiedziałem gdzie wrzucić ten wątek, więc postanowiłem go umieścić w tej kategorii, jeśli temat który omawiam nie pasuje to proszę o przeniesienie do innej kategorii.

Ostatnio myślałem żeby złożyć własny pendrive i wiem że to jest możliwe, jednak nie wiem czy to jest opłacalne, jeśli tak to jakie części możecie polecić do złożenia takiego pendrive ? Chciałbym żeby posiadał co najmniej 120gb pamięci. Dziekuję za uwagę.

Dysk m.2 nvme + obudowa USB 3.0 do takiego dysku = własny pendrive.

1 polubienie

Po co kombinować kupujesz Patriot rage 2 pojemność 256 GB za 180 zł
Prędkość 400/200 zapis/odczyt

Może to zadanie domowe z elektroniki…

1 polubienie

… i lutujemy!

Zamówić w Chinach i przykleić własną naklejkę :slight_smile:

Nvme w obudowie usb3? Czemu nie sata?

Uniwersalność.

A ok, pytałeś o interfejs dysku :wink: Może być sata. Po USB i tak nie wykorzystamy zalet nvme.

Chyba nie sadzisz, że to polega na poskładaniu do kupy elektroniki.

O tym samym pomyślałem. Zastanawiam się jak duży byłby taki pendrive zalutowany ze sklepowych tranzystorów. Wychodzi mi conajmniej szafa :wink:

Mało mało mało :slight_smile:

A można sobie policzyć. 1 bit to 2 tranzystory (BIT !).
Wartości wyjdą w biliardach.

Bez przesady, nie trzeba schodzić aż tak nisko jak tranzystor :slight_smile: Przecież można użyć jakiegoś mikrokontrolera i gotowego układu pamięci flash, są do tego biblioteki - np. LUFA obsługuje też tryb Mass Storage Device o który przede wszystkim chodzi.

Największy problem jest w tym, że to będzie ULTRA powolne. I mam na myśli transfery poniżej 1MB/s. A będzie mniej funkcjonalne i rząd wielkości droższe niż pierwszy z brzegu chiński pendrive. Dlatego poza akademickimi zastosowaniami i hobbystycznego udawadniania, że “da się”, nie ma to praktycznych zastosowań.

1 polubienie