Jak zdefiniować selecta tak, aby przed kliknięciem był określony napis

Witam

Chciałbym ustalić domyślne słowo selecta zanim się w niego kliknie. Nie wiem jak to zrobić mam taki kod

http://www.wklejto.pl/655372

Atrybut default na elemencie option.

I weź w końcu zainwestuj w jakąś książkę, kurs, albo chociaż znajdź jakiś darmowy i naucz się tych podstaw bo to już naprawdę przechodzi pojęcie jak ciągle zadajesz pytania o rzeczy na tym samym podstawowym poziomie. Ja rozumiem, że nikt się nie rodzi i wszystko umie i trzeba się nauczyć. Jednak ludzie pytają o jakąś rzecz z podstaw której nie rozumieją, ewentualnie kilku, ale widać z każdym pytaniem postęp w nauce. U ciebie to jest wręcz regres, bo czasami pytasz o coś bardziej skomplikowanego, a potem wyjeżdżasz z podstawami takimi jak teraz.
Jak chcesz mam kilka książek na sprzedaż o web devie, których nie miałem czasu jak do tej pory wystawić. Książki fakt są sprzed standardu hHTML5 i CSS3, ale uczą najważniejszych podstaw i przede wszystkim myślenia.

EDIT:
W tych kilku linijkach popełniłeś tyle złych praktyk, że więcej już się chyba nie da. Przez to kod jest strasznie nieczytelny. Tutaj znów można by odesłać do jakiejkolwiek książki/kursu php, ale po co skoro można być stackoverflow copy developerem.
Nic tylko wydrukować ten kod i iść z nim na strzelnice jako tarczą strzelecką…

2 polubienia

A czy możesz pokazać jak powinien wyglądać ten kod żeby zachować dobre praktyki?

Jeśli chodzi o modyfikację Twoje kodu to choćby tak:

<select id="birthDay" name="birth_day">
	<?php
		$start_date = 1;
		$end_date = 31;
		
		for ($j = $start_date; $j <= $end_date; $j++) {
		   echo '<option value="' . $j . '">' . $j . '</option>';
		}
	?>
</select>

Dodatkowo poprawiłem w nim jeden błąd.
A jeśli miałbym to samo napisać od zera to wyglądałoby to mniej więcej tak:

<select id="birthDay" name="birth_day">
	<?php for($i = 1; $i < 32; $i++): ?>
		<option value="<?php echo $i; ?>">
			<?php echo $i; ?>
		</option>
	<?php endfor; ?>
</select>

Przy czym tutaj pomijam fakt, że nie powinno się zbytnio mieszać kodu PHP z kodem HTML - jedynie w miejscu gdzie mają być wyświetlone dane, czyli ten konkretny fragment kodu mógłby być za taki uznany.

*dorzucam, tablicę są indexowane od 0 więc często iterujemy od 0, czyli 0 < 31, pętla odpali się 30 razy

@up, tutaj nie ma tablic, a przynajmniej nic na to nie wskazuje, to jest wyświetlanie danych.

@janusz_pro co do dobrych praktyk to proszę bardzo: https://www.php-fig.org/psr/ wszystko jest w internecie, trzeba tylko chcieć się czegoś nauczyć.

Tak, wiem że wszystko jest w internecie, ale na wszystko trzeba mieć czas :slight_smile: Wiem że każdy kod można napisać lepiej. A odnośnie dużej ilości moich tematów to jeżeli coś mi zajmuje dużo czasu i i nie potrafię tego zrobić sam to wolę się doradzić na forum mimo iż czasami to jest “proste” .

Czyli Twój czas jest cenniejszy niż innych i to my mamy pisać Ci przykłady, szukać rozwiązań w google i tłumaczyć proste rzeczy, bo ty na takie rzeczy nie masz czasu?

Nie przypominam sobie tematu w którym potrzebujesz porady, tylko takie w których potrzebujesz pomocy.

Nie chodzi że mój czas jest cenniejszy tylko że jeżeli ktoś ma doświadczenie w jakimś temacie a ja nie radzę sobie z “prostą” rzeczą (proste to pojęcie względne) z tej dziedziny to mi szybciej pomoże niż miałbym spalać się nad jakiś tematem i próbować samemu to rozwiązać.

Czyli co, chcesz mi powiedzieć, że szybciej napisać na forum i czekać godzinami na odpowiedź niż wpisać w google html form validation jak w przypadku tego tematu: Jak zrobić walidację inputu od strony frontu? ?