Jak zdefragmentować nieprzenośne pliki?


(Belial711) #1

Witam , nie wiem czy nie zostałem wprowadzony w błąd dlatego chciałem się dowiedzieć czy możliwe jest zdefragmentowanie nieprzenośnych plików.Wczoraj defragmentowałem dysk i był u mnie znajomy , który powiedział mi że system mi się rozsypał po dysku.Zielone pliki "nieprzenośne" mam faktycznie w trzech miejscach na dysku a ponoć powinny być w jednym ciągu. Nie wiem czy to prawda znajomy mówił mi że jak tak dalej będzie to komputer zacznie zwalniać i dojdzie do tego że będę musiał go sformatować .jeśli tak jest to czy jest możliwe to naprawić i jak ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. System operacyjny Win XP Pro


(marcin82) #2

Najpierw zajrzyj tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/318759/pl

Dział: "Jak defragmentować plik stronicowania?"

Nie wiem w jaki sposób masz ustawione zarządzanie pamięcią wirtualną. Na przyszłość ustaw w opcjach Wydajności rozmiar pliku stronicowania na sztywno, system teoretycznie nie powinien rzeźbić po całym dysku.

====

Ewentualnie zajrzyj tutaj:

http://podajdalej.pl/defragmentator_livecd-prosba-22439

Chodzi o defragmentację "w trybie" live-cd.


(system) #3

Użyj narzędzia producenta systemu, czyli pobierz http://www.dobreprogramy.pl/Sysinternal ... 13272.html Otwórz, poszukaj i uruchom pozycję pagedfrg , zatwierdź umowę, zaznacz pozycję Defragment at next boot..., OK i zrestartuj komputer. Zrobione!


(Belial711) #4

Temat można zamknąć dzięki za odpowiedzi zrobiłem programem PerfectDisk. Takiego prządku na dysku jeszcze nigdy nie miałem.