Jak zdiąć zabezpieczenie z dyskietki

Witam posiadam dyskietkę VERBATIM ale kiedy chcę na nią nagrać dyskietkę startową win.95 to pisze że dyskietka zabezpieczona . No to się niezle wkurzyłem i zdiołem górną część tej dyskietki to co się tak przesówa .Włożyłem do stacji dyskietek sformatowałem i gdy chę nagrać MS-DOS dalej to samo pisze.No to niewytrzymałem i zobaczyłem że na dole jest taka przesówka.No to ja ją w drugą strone teraz wsadzam i nawet sformatować nie chce się chochlik mały.(proszę nie pytać po co mi dyskietka startowa win.95 to długa historia…).No to jak zawsze proszę forumowiczów najlepszego forum w sieci o odpowiedz.

“przesówka” musi dziurę zasłaniać i tyle a co do osłonki to płytka ze środka bodajże się naświetla (nie wiem na pewno teraz dyskietek się już nie używa)

No to ja już nie wiem mam dyskietkę bez tej przesuwanej góry bo ją gdzieś wyrzuciłem czemu ten obraz nie chce się instalować prosze o odpowiedz wcześniej był ten sam błąd może muszę kupić jakąś specjalnom płytkę no nie wiem

#-o nie chodzi o te osłonkę o wymiarach 3x3cm, tylko o zasówkę zabezpieczającą przed zapisem a to jest o wymiarach 0,5x0,5cm

No to co mam zrobić z tą zasówką wyłamać ją to ważne muszę mieć jescze dziś na staryma lappku teego windowsa 95 instalke mam ale coś tam chroniony dysk przed zapisem co mam zrobić oczekuję od państwa tylko tej odpowiedzi

kolego a jak sądzisz co robi się z zasówką??? wg mnie nie chodzi o wyłamywanie.

NO to co przesunąć wysunąć co?

kolego nieraz naprawdę nie jest cięzko to znaleźć:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskietka

masz z prawej strony opis dyskietki, a pod numerem 1 - okienko blokady zapisu.

Gratuluję cierpliwości w tłumaczeniu. :slight_smile:

heh moze nie raz rzeczywiście brak mi trochę cierpliwości - faktycznie informatyk z rocznika 96 mógł mieć niewielki kontakt z dyskietkami…