Jak zdjąć Simlocka z Nokii 5220 Xpress Music

Wie ktoś, czy się da, podobno dużo kosztuje ściągniecie do niej, próbowałem przez CruxCalculator, ale nie ma tego modelu, może jakieś kabelki, albo inne programy ??

Stracisz gwarancję wiesz o tym?

Wiem, mama mówiła ze sobię będe płacił. Chętnie, ale jak sciągnąć ?

Ja ze swojej strony polecam kartę turbo sim, obchodzi sima i gwarancja jest, sam używam i dobrze się sprawuje :slight_smile:

Heh, właśnie kupiłem ja zanim napisałeś. Mam już taką kartę w domu. Ale nie działała mi, próbowałem w innym tel i działa. Dlatego kupiłem drugą może coś zmieni, a jak nie to pójdę do komisu.

Wszystko zależy od chipu, jak tandetny to wiadomo że nie ruszy… bo nie każda działa, po drugie zwróć uwagę na to żeby idealnie przylegała do styków, za pierwszym razem też nie działała bo była troszkę przekrzywiona

aaa … zobaczę jak przyjdzie :smiley:

Grzesiek13,

jaką masz wersje oprogramowania w tej nokii? i czy moglbys pokazac na allegro ktora karte turbo sim uzywasz?

chce w ten sam sposob ominac simlocka ale nie wiem czy z moja wersja oprogramowania w telefonie bedzie to działało

pozrdrawiam

Kurczę, karta doszła,a le dalej nie działa tak jak poprzednia. Prawdopodobnie przyczyną jest to, że jest to Soft Plusa i gdyby się nowego wgrało to może by działał. Jak można wgrać nowego softa do tej nokii ? Próbowałem przez Nokia Software Updater, ale pisze że jest najnowszy soft. Chyba 4.86, da się to jakoś ominąć ?? aby zainstalować i co jest potrzebne. Może jakieś kable, jeśli tak to jakie ?

Debranding nic tu nie da. Plus nie ingeruje w sam soft, jedynie dodaje obrazki i skróty klawiaturowe. Sam miałem brandowany telefon z plusa i turbosim działał. Sam rebranding spowoduje, że i tak tracisz gwarancje. Debranding wykonuje się NSU zmieniając kod telefonu i wtedy jest wykrywany poprawnie przez Nokia Software Updater

no więc jak zrobić ten rebranding

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480

Z grubsza tutaj

Znajdź tylko odpowiedni product code

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/ … pressMusic

na moje oko będzie pasowała któraś euro B tylko wybierz kolor

w wersji Europe powinien być j. polski ale pewien nie jestem, poszukaj dla pewności polskiego kodu bez brandingu