Jak zdjąć ten radiator z procesora?


(Reedukacja) #1

Tak jak w temacie, wiecie jak to zrobić?? Pytam bo nie chce nic uszkodzić a potrzebuje dostać się do procesora

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c30c86387352f898.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/392e3f6bbaac4553.html


(Xanthia) #2

Czy mi się zdaje, czy na drugim zdjęciu widać po lewej stronie dźwignię z zaczepem? Na obu widać, trzeba nacisnąć albo pociągnąć do góry, na zdjęciu mało ją widać.


(Reedukacja) #3

Tak,tam jest dźwignia lecz jest zablokowana przez ten "cypek" i nie wiem jak ją odblokować


(Xanthia) #4

Zrób zdjęcie pod kątem od strony dźwigni. Podejrzewam, że wystarczy nacisnąć ten "cypelek" śrubokrętem płaskim. Ale lepiej to obczaić.


(SilberPunkt) #5

Kładziesz kciuk na tym metalowym "czymś" - tym jakby uchwycie i naciskasz w dół (w kierunku płyty głównej). Ugnie się wtedy sprężyna dociskająca radiator i pozwoli odpiąć zaczep z tej czarnej ramki z tworzywa przymocowanej do płyty głównej. Zrób to stanowczo ale nie z przesadną siłą - powinno bez problemu puścić. Czynność oczywiście powtarzasz z obu stron.

:roll:


(Semtex) #6

Jest spora szansa że radiator przykleił się do cepa na starej paście, czasem trzeba bardzo delikatnie i z dużym wyczuciem, lekko skręcić radiator w lewo i prawo, jednak naprawdę z wyczuciem, bez żadnej siły, bo okaże się że piny zostaną w sockecie, albo wylezie cały socket :wink:


(SilberPunkt) #7

Można też rozgrzać radiator - odpalić kompa na chwilę (bez wentylatora to trochę ryzykowne) aby procesor podgrzał radiator i tym samym pastę termo-przewodzącą przez co łatwiej się odklei.

:roll:


(Jaromir Zurawski) #8

S478? Użyj do tego płaskiego śrubokręta.


(SilberPunkt) #9

@JARObb

Tak się zastanawiam, gdzie miałby wetknąć ten płaski śrubokręt...

:roll: