Jak zdobyć legalnego XP?

HDD uległ uszkodzeniu. Wymieniłem na nowy. Czy legalnie mogę ściągnąć z sieci win XP i użyć klucza, który posiadam do uruchomienia systemu ? Jeśli tak to skąd można ściągnąć taki system ?

Nikt ze znajomych nie ma płyty z XP?

Tu nie dostaniesz odpowiedzi.

Po pierwsze jaką masz wersję OEM czy BOX, PRO czy HOME.

falcon89 - dostanie ;-). MSDN AA/TechNet :stuck_out_tongue:

mrFreeze - OEM/BOX chyba nie ma większego znaczenia, nawet w przypadku XP.

XP jest na wymarciu. Znajomi nie używają.

A zatem skąd można go ściągnąć ? I czy można użyć legalnie numeru seryjnego, który posiadam ?

Z tego co wiem ma znaczenie nie będzie pasować cdkey.

Nie możesz legalnie według licencji ściągnąć Windows i zainstalować, mimo posiadania COA i cd-key. Jakieś 2 lata temu pisałem w tej sprawie do MS Polska i bardzo byłem pozytywnie zaskoczony, bo miałem odpowiedź od ręki (pytałem co w przypadku, gdy mój, a tak, miałem takowy, legalny Windows uległ uszkodzeniu). Sprawa była prosta - dopuszcza się legalnie możliwość instalacji z innego nośnika, pod warunkiem, że będzie to nośnik legalny nawet i pożyczony od kogoś, w wersji takiej samej co egzemplarz jaki posiadamy.

Także zrobisz jak uważasz, skąd ściągnąć się tutaj nie dowiesz, ale według licencji, instalacja z potencjalnie pirackiego XP nawet przy użyciu oryginalnego CD-Key, i tak będzie wbrew licencji.

Jusko bez urazy, ale jesteś chyba przewrażliwiony. Nikt nie mówi o ściągnięciu pirackiego systemu, który nie wiadomo co zawiera w środku, tylko o ściągnięciu niemodyfikowanej kopii systemu.

A zatem nawet jeśli miałbym legalny to jeśli jest uzyskany z sieci to nie można go legalnie zainstalować i wykorzystać legalny klucz. Dziwne wstecznictwo w tym Microsofcie.

Przychylę się do opinii rgabrysiak ,. A że dwa lata temu była odpowiedź że musi być tylko z oryginalnej płyty z hologramem a nie z kopi. Jest chyba nie na czasie bo by oznaczało że wszyscy którzy instalowali Xp z pendriva są nielegalni. Bo póki co chyba oryginalnie nie będzie jak Xp na wymarciu do kupienia oryginał z hologramem na pendrivie. Raczej powinna wystarczyć kopia bez modyfikacji samego systemu jedynie modyfikacja pod kątem możliwości z botowania i uruchomienia instalacji z pendriva. Co do legalności to samo posiadanie klucza nie jest dowodem na zdobycie systemu z kluczem legalnie. Do tego powinno być jak płyta z hologramem oryginalna uległa zniszczeniu czy zaginięciu dowód zakupu paragon faktura kupna samej płyty bądź komputera z systemem bez płyty. I jeszcze naklejka z kluczem naklejona na obudowie. Więc reasumując postarać jak jest możliwość o pożyczenie oryginału albo kopi wersji odpowiadającej jaką się kupiło z kluczem.

To tylko przekonuje, że to paranoja. System byłe preinstalowany. Zapłaciłem za niego aż miło. A teraz kiedy dysk uległ zniszczeniu nie mogę zainstalować legalnie bo żaden znajomy nie ma już go. Paru ma piraty. I nie bujają się jak jak. I bądź tu człowieku uczciwy.