Jak zdobyć recowery cd?

Mam laptopa Acer i uszkodzone odzyskiwanie systemu ze skrótu klawiszów (próba naprawy opisywanej na forum nie przyniosła rezultatu). W związku z tym mam pytanie czy można jakoś wyciągnąć obraz płyty z ukrytej partycji?

Ściągnij sobie na kompia np. kolegi jakiegoś linuxa live cd i tam sobie odczytasz tą partycję no i wypalisz obraz

Ale czy ja znajdę tam normalny obraz ISO? Odczytałem tą partycję i znalazłem image, które ma 4,3giga, ale tam są pliki wszystkie po 50mega i wyglądają jakby były czymś spakowane… Nie wiem czy to jest ten obraz? jak go szukać?

Te pliki to po prostu tak jakby instalka windy zgrana z CD. Utwórz z plików z całej partycji obraz i wypal go na płytkę.

@ zakapny - Twoje rady są tyle warte co towar który palisz, po jaka cholerę doradzasz jak nie masz o tym bladego pojęcia.

Do autora tematu :

Recovery możesz uruchomić albo z menu windowsów, albo w czasie uruchamiania systemu (w laptopach HP klawisz F11).

Partycji Recovery raczej nie uszkodziłeś bo jest zabezpieczona, czytaj co się pokazuje na ekranie przed załadowaniem biosu.

Jeżeli sobie nie poradzisz to możesz się zwrócić do serwisu i jak laptop jest na gwarancji to system zainstalują lub możesz poprosić o płytę Recovery (tę którą powinieneś wypalić po pierwszym uruchomieniu). Z tego co masz na partycji Recovery nic nie wypalisz bo to obraz robiony firmowym programem.

Powinna uruchamiać się skrótem, ale to nie działa bo wcześniej było XP (sam zainstalowałem). Próbowałem to naprawić pod Linuksem, ale wszystkie sposoby zawiodły. Sam start i przywrócenie oryginalnego systemu z pliku (ten który przywraca system w 15 minut) idzie tylko do 30% i wyłącza się komputer - bez systemu, bez danych.

Jest jakiś sposób by zdobyć ten firmowy program i wypalić ISO recowery?

Nie wiem czy partycja jest uszkodzona, ale na pewno usunięta jest litera dysku (nie wiem jak to się stało, ale prawdopodobnie po probie przywrócenia systemu, wtedy gdy doszło do 30%) Wcześniej pod dosem partycja była F: teraz jest --: Dane nadal widać pod Linuksem…

W serwisie powiedzieli, że gwarancja jest na komputer a nie na system…