Jak ze studiami po technikum?

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest “ból” dostania się na studia, po technikum informatycznym? Bo z tego, co mi wiadomo, to po liceum łatwiej jest się dostać na studia, ale dlaczego łatwiej? Czy wyniki uczniów po liceum i po technikum sprawdzają tak samo i czy dostanie się na studia w obu szkołach to ta sama procedura? Czy na licealistów patrzą inaczej i na uczniów po technikach też…?

To zalezy na jakies studia?? na techniczne np inforamtyka bys mial latwiej bo juz sie uczyles podstaw w tym zakresie

A jakbym np. ukończył inne technikum niż na kierunku informatyki to jak? Bo nawet gdybym się nie uczył w TI to i tak szkoła mnie niczego nowego nie nauczy… No ale wiadomo, papiery.

JA z wlasnego doswiadzcznia wiem ze na studiach o kierunkach humanistycznych nie zbyt chetnie brali po technikum mimo iz mialem oceny te same co kumple z liecum a ich przyjmowali zalezy tez bo niektore uczelnie przeprowadzaja testy wstepne i tam sprawa jest otwarta

No Informatyka, to nie jest przedmiot humanistyczny, czyli nie powinno być źle…

A słuchajcie. Domyślam się, że przedmiotami obowiązkowymi na studia są matematyka, język polski i język obcy (w moim wypadku angielski na poziomie rozszerzonym i francuski na podstawowym). Powiedzmy, że zdawałbym te przedmioty (nie wiem tylko czy francuski też…). Matme na 75%, polaka na 75%-80% a angielski na 100%. Czy wg Was udałoby mi się z takimi wynikami z przedmiotów obowiązkowych dostać na studia? Mój upragniony kierunek, to wszelka grafika komputerowa, a domyślam się, że na coś takiego jest mniej chętnych niż np. na te programowanie itd…

Zalezy jaka uczelnia Ile miejsc chyba masz cos na oku >?

Jeszcze nic na oku nie mam… Zaliczam dopiero technikum na pierwszym roku, więc na wybór uczelni jeszcze trochę czasu mam. Tylko muszę być pewnym w 100%, jakie przedmioty są obowiązkowe. Bo te, które wymieniłem wcześniej, to na pewno.

A czy średnia wszystkich ocen też się liczy? Czy tylko wyniki z przedmiotów na maturze? Jeżeli liczą się tylko wyniki z testów matury, to na maksa zakuwam te obowiązkowe przedmioty, jakie potrzebuje dana uczelnia. A reszte zostawie na boczku. Tak, aby zaliczyć.

Srednia z wszystkich ocen na wiekszosci uczelni nie jest brana pod uwage u mnie na politechnice na informatyce brane pod uwage jest

matematyka - poziom podstawowy (M) i rozszerzony (MR)

język polski - poziom podstawowy (JP)

język obcy nowożytny - poziom podstawowy (JO)

dodatkowy przedmiot klasyfikacyjny (informatyka, fizyka z astronomią, chemia

http://wimii.pcz.czest.pl/rekr.html sam zobacz

kamiennikl który już to topic z tym samym problemem ??

Co uczelnia to inaczej wyliczają ocene koncową wiem bo moja córka w tym roku składała papiery na studia do kilku uczelni z matury miała średnią 76% a z każdej uczelni co przysłali odpowiedz to miała inną ocene koncową , wydaje mi sie że te oceny zależą od poziomu uczelni, co do informatyki to np. jak byś w tym roku już zaczynał studia to nie miałbyś problemu dostać sie nawet na uniwersytet śląski gdyż tam w tym roku na 1 miejsce przypadło 0,9 kandydata czyli mają niedobór.