Jak ze zdjęcia zrobić linki?

Cześć. Mam taki problem. Mam zdjęcie, właściwie tło z divem i chcę żeby tutaj były linki do podstron, bo mam taką fajną czcionkę i nie mogę tego po prosyu napisać a tak rozbijać na poszczególne część to też nie najlepiej. Kiedyś coś takiego widziałem i mam nadzieję, że ktoś z Was też. Dosyć pilne.

8b3054eac230f46b.jpg

A używasz Extreme-Fusion? Bo jeśli tak to można zrobić to tak:

w programie gimp jest taka opcja… Gdy masz otworzony obrazek z tymi napisami klikasz na Filtry -> Sieć WWW -> Image map i tam zaznaczasz dany element i później wpisujesz link jaki ma być pod danym zaznaczonym elementem… później dany kod, który Ci się wygeneruje trzeba wkleić w themie. Kiedyś tak zrobiłem na mojej stronie.

Oto kod theme.php aby pokazać gdzie wkleiłem wygenerowany kod:

function render_header($header_content) {

global $theme_width;



echo "
logo.png

";

echo "

"; echo showsublinks(" ",white); echo "

";

echo "

\n";

}

robisz mape odsyłaczy tak jak napisał AmmoxD , możesz w gimpie potem jakieś fajne efekty do tego i będzie tak samo jak aktywne przyciski a od zwykłego linka to na pewno odbiega :smiley:

to nie jest php, tylko zwykły html, znacie może jakiś program online do tego?

ok, patrzyłem na tę mapę odsyłaczy ale w podają tylko jak zrobic taki efekt na obrazku a ja mam diva a stylu css jest na nim tło.

[/code]

Zrobiłem coś takiego ale nie działa ;(

Wiek ktoś jak to zrobić, bo działa mi już wszystko tylko z tym się męczę…

Mam diva i w stylu css jest zdefiniowane tło takie jak w 1. poście. Chcę zrobić mapę odsyłaczy ale ona jest pod obrazek

??

zapomniałem że mapę odsyłaczy można zrobić tylko do obrazka :x

ok, już sobie poradziłem, dałem przezroczysty gif na tego diva