Jak zezwolic na prace programu w Vista

Witam mam pewien problem gdy chce uruchomić program free registry cleaner wyświetla mi się alert anuluj lub zezwalaj i za każdym razem gdy chce go uruchomić muszę wciskać zezwalaj.Jak zrobić żeby ten alert się nie wyświetlał? i program mógł się normalnie otworzyć bez akceptacji? dziękuję pozdrawiam :wink:

Możesz wyłączyć UAC bo to jest właśnie ten komunikat,moja rada:zostaw to tak jak jest,po paru dniach się przyzwyczaisz.Ten komunikat ma za zadanie chronić Twój system przed programami,które mogą wyrządzić szkody.Przyzwyczaisz się :wink: .

Wyłączałem już UAC jakiś czas temu i zaraz zaczęło wyskakiwać że komputer jest niewłaściwie chroniony.Ten UAC to udręka trzeba na wszystko zezwalać :twisted: nie można tego jakoś ustawić do programów dozwolonych?

Nie ma czegoś takiego jak Whitelist/Blacklist w UAC. Możesz co najwyżej wyłączyć go. Na usunięcie komunikatu o niewłaściwej ochronie coś było, na tym forum nawet, o ile sobie dobrze przypominam, tylko wątku nie pamiętam.

Zapoznaj się z tą poradą:Klik,jest tam opisany program dzięki,któremu można wyłączyć UAC dla wybranych przez siebie programów.

semtex dzięki poczytam może się przyda w razie czego będę pisał

PS.Widzę że masz duża wiedzę na temat informatyczny :wink:

Dodane 15 paź 2009, o 19:57

Ogólnie przeczytałem jak dla mnie za ciężki temat :oops: może w google znajdę coś łatwiejszego chociaż wątpię

Dodane 15 paź 2009, o 20:54

Na razie nie znalazłem sposobu zaakceptowania pracy programu nie wyłączając UAC kombinowałem rożnie by znaleźć

taka opcje w systemie żeby nie wyświetlał się ciągle ten komunikat.Powinna być taka opcja,żeby dodać program do listy"zaufanych" czy jak to tam nazwać może ktoś wie?

W systemie nie ma takiej opcji.Jedyny sposób to ten,który podałem.Ewentualnie przyzwyczajenie się do komunikatów UAC,po pewnym czasie już się ich nie zauważa,jeżeli wiesz że instalujesz coś to potwierdzasz automatycznie.Na komunikaty zwraca się uwagę gdy wyskakują same z siebie bez Twojego udziału,oznacza to że ktoś lub coś próbuje mieszać w Twoim systemie.W Windows 7 jest to znacznie lepiej rozwiązane.Ale to jest inna historia.

no tak Vin 7 bym chciał ale to kosz 399 zł i jeszcze szukać sterowników do laptopa a nie znam się na tym za bardzo.

To akurat nie jest problem,Win 7 sam znajduje większość sterowników przez Windows Update,to czego nie znajdziesz będzie na stronie producenta sprzętu,zresztą jak byś miał problemy to zawsze możesz zapytać na forum.Jak już wspominałem to jest inna historia.