Jak zformatować system z błędem odczytu dysku?

Tak jak w temacie… Mam dwa dyski 1 19,5 Giga i drugi 60 na obydwóch jest system plików NTFS i na obydwóch jest zainstalowany Windows xp ponieważ zformatowałem dysk d i chciałem następnie c który jest dyskiem systemowym nie dało się tego uczynić bo system nie da sam siebie zformatować dlatego postanowiłem zainstalować system na dysku d i z niego zformatować dysk c. Poza tym miałem zamiar zainstalować windows 98

Jak instalujesz system w instalatorze (tam, gdzie wybierasz, na który dysk ma być zainstalowany windows) jest tam opcja przy dyskach usuń partycję. A więc tę partycję, którą chcemy usunąć usuwamy i tworzymy nową. W ten sposób mamy dysk sformatowany a i można na nim zainstalować windę.

Zapomniałem dodać, że jak wkładam płytkę z systemem to nic to nie daje :cry:

@edit

Udało się dałem żeby bootowało tylko z cd-roma i działa :smiley: A przy okazji co muszę wpisać by rozpocząć instalacje systemu windows 98? Mam już zrobiony dysk FAT32

Hej,

Udało się zbootować płytę z Windows XP czy z Windows 98??

Jeśli chcesz zainstalować oda systemy, to najlepiej zacznij do Windows 98, a dopiero po nim zainstaluj - na oddzielnej partycji - Windows XP. Dzięki temu unikniesz problemów z naprawianiem bootloader’a Windows XP. A poniżej kilka turtorial’i dotyczących instalacji Windows 98. :slight_smile:

:arrow: Instalacja Windows 98 (se),

:arrow: Instalacja Windows 98/Me obok zainstalowano już XP,

:arrow: Instalacja Windows 98.

Pozdrawiam,

Dimatheus