Jak zgrać dane z zawirusowanego kompa?

(Lammermoor) #1

Mam komp koleżanki z blasterem i może sasserem(sama nie wie z którym),jeszcze się za niego nie zabrałam bo mam problem:na partycji systemowej ma dane,które chciałaby mieć dalej.Wydaje mi się,że nie ma co bawić sie w usuwanie wirusów tylko zrobić format,ale może sie mylę?WinXP PRO bez żadnych zabezpieczeń(brak SP).Nie wiem teraz jak to zrobić?-boję się,że nawet po usunieciu wirusow,na pewno ich tam jest dużo,zgrywając dane mogę coś wprowadzić do świeżego systemu.Proszę o radę co mam zrobić.

(m@rcin...) #2

Ściagnij łatki na sassera, balstera itd. zainstaluj u niej na kompie, wgraj dobrego AV n NOD32 i Ad-aware, przeskanuj całego kompa i po ptokach :slight_smile:

A najlepiej wgraj SP2...

Nie wciskał bym czyjegos dysku np, na swojego kompa BO moze mieć takie syfy że puźniej Twój komp będzie zasyfiony! Najpierw wyczyść jej kompa z syfu i nie musisz bawić sie z przekładaniem dysku.

(Adarek) #3

Odepnij zawirusowany dysk i podłącz do swojego. Wczesniej ściągnij na swójego kompa najnowszą baze danych anty wirusów i wyciągnij kabel od neta. Podłącz zawirusowany dysk jako drugi i dopiero wtedy włącz antywira.

Niech sprawdzi cały drugi dysk.

Ewentualnie zgraj wazniejsze dane na własny dysk i dopiero sformatuj . Uważaj aby sie wiry nie przedostały a Twój dysk.

Twój komp powinien mieć wszystkie poprawki i łaty. Wtedy nie musiś sie

za bardzo obawiać ,ale trzeba uważać . Licho nie śpi.

:slight_smile:

PS .

Poczytaj

>> http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewt ... ght=sasser

Ps 2

Każda szanująca sie firma zajmująca sie uswaniem wirusów właśnie tak

robi . Zawsze usuwa syf z dysku podpięty jako drugi . Są większe szanse na wykrycie i usunięcie . Po prostu wiry nie są w stanie niczego zablokować na pierwszym dysku . Ani anty wira , anty awary itp.

:slight_smile:

(Zdz007) #4

nic trudnego przepnij dysk jej do swojego kompa i daj jej dysk na slave a swoj na master(chodzi mi o zworke) i zgrywasz;p

(Lammermoor) #5

Na szczęście nie było Sassera ani Blastera tylko masa trojanów i Backdoorów cała kolekcja.Nie mogę uruchomic menedzera zadań,albo pojawia się na moment i znika albo w ogóle nic się nie dzieje-jak tę usługe uruchomic?Poza tym chciałam z płytki zainstalowac jv16 PowerTools i też mam problemy,spróbuje może już z netu ściągnąc jak na niego wejdę.Wyślę też logi do sprawdzenia z SillentRunners i HJ,jak uda mi sie go odpalic.Nie działa też "uruchom"-chcialam sprawdzic i nic z tego.

(Farall) #6

Jak tyle rzeczy nie działa to ja bym zgrał to co ważne i formatował. Rzadko radzę takie rozwiązanie ale tu chyba będzie najlepsze.