Jak zgrac film z kamery na twardziela?


(Swords1) #1

Mam problem ze zgraniem filmu z kamerki sony DCR-TRV27 na twardziela. Jak to zrobić bez straty jakości itp.Jest to kamera przywieziona z usa więc nie wiem jak wygląda sprawa z systemem(NTSC?) Zależy mi bardzo na czasie-jest to pożyczony sprzęt.Dzieki za pomoc.


(MarS) #2

Dwa wyjscia:

  1. Karta video cyfrowa np. firmy Pinnacle

http://pl.pin.deepend.cz/index.php?page=01.02.02&f=13

  1. Kontroler z gniazdem MiniDV

http://allegro.pl/item134874867_kabel_f … typ_a.html


(Heniuo) #3

Witaj Marcelu!

Otóż od lat bawię się w amatorskie video i z praktyki powiem:

1.Najtaniej to jest kupić kontroler FireWhire tzw.IEEE1394 / jest to kwota do 50zł/i zamontować w PC, chyba że masz maszynę już wyposażoną w takie gniazdo. Naprawdę nie potrzeba kupować droższych kart video, bo tam płacisz za program do obróbki audio/video, a ponieważ nie masz czasu to programu nie opanujesz w 20 minut,zapis cyfrowy przez złącze tym się charakteryzuje, że zawsze zapisuje z kamery na dysk jakość DV i nie ma możliwości zgubienia klatek filmu czy ścieżek dźwiękowych, jak któryś z podzespołów PC-ta nie nadąża to kamvid poczeka.

  1. nie piszesz czy chodzi Tobie o video nagrane w USA w NTSC, czy chcesz tu w Polsce poćwiczyć tą kamerkę. Jeżeli jest to NTSC/25kl/sek to po zwaleniu go do PC musisz za pomocą jakiegokolwiek programu do konwersji video przetworzyć ten film na PAL/25kl/sek. kamery cyfrowe, obojętnie czy amerykańskie, japońskie,chińskie w menu mają ustawienia NTSC/PAL i to sobie możesz ustawić.

MarS Ci podpowiedział o kabelkach, pójdź tam i dobierz w/g kamvidu.

3.temat jest szeroko omawiany w literaturze audio/video, pomyszkuj a znajdziesz i darmowe programiki do zgrywania, edycji i reszty produkcji

filmowej. Powodzenia.zerknij też tu na forum;

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=