Jak zgrać filmy z kamery SAMSUNG VP-D453?


(Rooro7) #1

Witam,

nie jestem pewien czy to ten model (SAMSUNG VP-D453), ale tak mi się wydaję. Siostra prosiła mnie, abym poszukał jakiegoś programu (najlepiej prostego w obsłudze i po polsku) do tej kamerki, żeby można było zgrywać filmy na komputer. Pamiętam, że kiedyś już to robiła, ale zgubiła płytę, kiedyś także nagrywała, przez program telewizyjny, bo ma telewizję w komputerze, ale to też nie wypaliło teraz, bo nie ma tego programu. Proszę o pomoc, nazwę jakiegoś programiku, który zgra film z tych małych kaset (na które się nagrywa film), na kompa. Thx :]

Pozdrawiam,

RooRo7


(Roman Atka) #2

W standarcie masz "Windows movie maker" bez problemu zgrasz dowolna kasete DV.Program jest banalny w obsludze .

Wiecej programow znajdziesz tutaj:http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=51&Tworzenie+i+edycja+filmow :slight_smile:


(Cedar) #3

Sprawdź to oprogramowanie i sterowniki: http://www.samsung.com/pl/function/sear ... rd=vp-d453

W takich sytuacjach zaczynaj zawsze od poszukiwania oprogramowania na stronie producenta danego sprzętu.


(Rooro7) #4

Witam,

czyli mam podłączyć kamerę z komputerem poprzez kabel USB? I jak dalej zgrywa się na włączonej czy na wyłączonej, gdzie zapisują się pliki. Proszę o podanie jednego dobrego programu, bo w tych dwóch linkach jest masa programów i instrukcji, a ja się na tym nie znam i nie wiem co wybrać żeby działało ??


(SilberPunkt) #5

Myślę, że najprostszą aplikacją będzie wspomniany wyżej Windows Movie Maker.

Skąd go wziąć? Wystarczy kliknąć na [start] -> [Wszystkie programy] -> [Windows Movie Maker] - ta aplikacja jest standardowym wyposażeniem Windows.

Co dalej? Poczytaj w samym programie - jest po polsku i ma dosyć bogatą pomoc. W skrócie: łączysz kamerę z komputerem kablem Fire-Wire (IEEE 1394) - powinieneś mieć taki kabel w zestawie z kamerą. Użycie kabla USB też jest możliwe ale jakość materiału wideo będzie fatalna. Jeśli nie masz w komputerze gniazda Fire-Wire (IEEE 1394) to możesz kupić kartę rozszerzeń z takim gniazdem. Przeważnie w zestawie jest też kabel oraz oprogramowanie. Kamerę podłączasz wyłączoną i włączasz zanim rozpoczniesz operację przechwytywania wideo.

Myślę, że sobie poradzisz. Z własnego doświadczenia radzę nie kasować od razu materiału wideo z kaset DV zanim nie obrobisz go w komputerze i nie zarchiwizujesz na innym nośniku.

:roll:


(Rooro7) #6

Jeszcze jakieś sugestie ? Nie bawiłem się nigdy Movie Makerem więc nie kminie. Chodzi, żeby zgrać zawartość małych kasetek z kamery

http://www.thg.ru/video/sony_hdr-hc1e/i ... 15_big.jpg na kompa. Jak to zrobić ???