Jak zgrać muzyke w tle?

Mam kawałeczek - mp3 i chciałem zgrać muzyczkę, która leci w tle a nad nią gostek gada. Jak to można zrobić w Audacity najlepiej?? Szczegóły, szczegóły, szczegóły.

czylic co? chcesz miec muzyke bez slow z jednego pliku mp3?

:lol:

NIE da sie

na pewno się nie da wyciszyć gostka co gada, żeby muzyka została?? to jest coś w rodzaju mixu, przyciszasz jedno, żeby zostało drugie - musi się dać :frowning:

Przecież komputer to nie czarodziej.

Żeby takie coś zrobić byś musiał mieć nagrane to w jakimś specjalnym programie*, i wszystko nagrane osobno, głoś, i muzyka.

Także zwykłej .mp3 tak nie przerobisz.

*Adobe Audioton.

Menu Effects->Amplitude->Channel Mixer-> “presets” Vocal Cut.

Nie jest to idealne rozwiązanie, nawet drogie aplikacje czy pluginy często sobie z tym nie radzą. Można też zrobić tak (opis dla Cool Edit Pro 2.0):

  1. Otwierasz piosenkę.

  2. Zaznaczasz tylko jeden kanał (jak? jedziesz myszką nad wykresem dźwięku do momentu, gdy przy kursorze pojawi się literka L-left, lub R-right)

  3. Dwuklikiem zaznaczasz kanał lewy lub prawy.

  4. Menu Effects->Inwert.

  5. Menu Edit->Convert Sample Type-> ustaw “Channels” na Mono po 50% dla każdego kanału.

  6. I OK.

  7. Wchodzisz w Menu Edit->Convert Sample Type-> ustaw “Channels” na Stereo po 100% dla każdego kanału.

  8. Dodatkowo można zasymulować stereo, ale nie poprawi to efektu.

Jak pisałem na początku efekt jest mizerny, gdyż odwrócenie fazy o 180 stopni powoduje, że inne dźwięki też się wygłuszają więc nie tylko głos zostaje usunięty.