Jak zgrać płytę DVD do komputera?


(Anawald) #1

Na nagrywarce COMBO Samsung DVD-VR355 przegrałem zawartość z kasety VHS na płytę DVD/SONY DVD-R/.Powiodło się i mogę odtwarzać chociaż nie na każdym odtwarzaczu.Chciałem tą płytę DVD zgrać na komputer aby ją obrobić/wyciąć niepotrzebne fragmenty/i próbowałem kilunastoma programami.Nic z tego nie wychodzi bo albo jest komunikat o błędzie albo,że płyta jest pusta.Sprawdziłem,że nagrywarka nie ma takiej funkcji aby bezpośrednio zgrać na komputer płytę DVD lub kasetę VHS.Może ktoś wie jak można to zrobić?


(dziadek Jur) #2

Normalnie wystarczy skopiować zawartość płyty(kopiuj-wklej albo przeciągnąć) np na pulpit,bez żadnych programów.Jeśli się nie daje to chyba coś a nagrywarką COMBO.Kopiowałem w ten sposób dziesiątki filmów i zawsze z powodzeniem.


(Aleksander Czarnowski) #3

Jeśli chodzi ci o zgranie całej płyty. Pobierasz http://www.dobreprogramy.pl/BurnAware-Free,Program,Windows,13053.html. Instalujesz, wkładasz płyte włączasz program klikasz na Twórz obraz. Dodajesz pliki z płyty DVD i klikasz na zielony/czerwony guzik. Stworzyłeś plik .iso czyli wirtulny dysk.

Żeby go odtworzyć pobierasz http://www.dobreprogramy.pl/Virtual-CloneDrive,Program,Windows,12817.html. instalujesz jak wyskoczy błąd to go zignoruj. Odpalasz, w Liczbie napędów dajesz 1. Szukasz plku .iso odpalasz i masz.

Jeśli chodziło ci o zgranie filmu w innym formacie to spróbuj programu Format Factory http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html.


(dziadek Jur) #4

Doczytałem,że to COMBO Samsunga to urządzenie zewnętrzne.Wygląda na to,że zapis tego urządzenia jest nieczytelny dla czytnika komputerowego(DVD).Dobrze by sprawdzić odtwarzanie płyt z tej nagrywarki na innym komputerze albo na innym urządzeniu czytającym.


(krzyfa) #5

Nie wiem jak nagrywa ta nagrywarka ale zwykle zwykle mozliwe sa dwa tryby: wideo - wtedy na płycie tworzona jest typowa struktura DVD czyli m.in. pliki VOB lub - VR wtedy postaje jeden plik z rozszeniem własnie VR. Tryb VR nie daje gwarancji ze zostanie odtworzony w innym odtwarzaczu. Ważne jest by płyta płyta była "sfinalizowana" w urzadzeniu które ją nagrało. Wtedy opliki będa widziane przez odtwarzacz DVD w kompie. Pliki VOB i VR to tak naprawde mpeg2. Mozesz do uzyć darmowego programu do zamiany np. na avi lub wmp i wyedytowac np. Windowsowym Movie Maker, który pozwala przyciąć klipy. Niektóre programy nie wiedzą co to za plik z rozszerzeniem .VR. Wtedy wystarczy rozszerzenie zmienić na .mpeg i już wiedzą :slight_smile: