*Jak zgrać Windowsa na płytę/dysk?

Dwa lata temu kupiłem laptopa z Windowsem Vista Home Premium.

Windows zainstalował się od razu po włączeniu zasilania w laptopie.

Nie miałem żadnej płyty z Vistą ani sterownikami. W systemie mam tylko wgrany eRecovery od Acera. Chciałbym zgrać teraz Vistę na płytę/dysk aby zainstalować ją od nowa, albo robić kopię zapasową systemu. (Nie zależy mi na plikach) Co mam zrobić?

Możesz wyjaśnić?

Wyskoczyło “Instalowanie…” czy “Przygotowywanie do pierwszego uruchomienia…”?

Na 99% “Przygotowywanie…” :wink:

Co do Twojego problemu bartey , to bez zakupu oryginalnej płyty z licencją w celu ewentualnej instalacji bez crapware’u się nie obejdzie. :wink:

Ale chyba musi istnieć jakiś backup systemu? Np. dysk ulegnie zniszczeniu i z czym zostanę? Ani windowsa ani plików.

Nie masz płyty “Recovery” dostarczonej z notebook’iem?

Uruchomienie komputera z tej płyty przywróci jego zawartość “domyślną”, czyli taką jaką miał leżąc w pudełku.

Nie mam :slight_smile:

Mam tylko program “eRecovery” od Acera.

Wydaje mi się że w programie eRecovery , jest opcja umożliwiająca zrobienie kopii zapasowej.

Może przecież mieć czystą płytę z windowsem i zainstalować go na serialu z nalepki.

Spróbuj tego - vLite 1.2

Kliknij prawym przyciskiem na mój komputer => znajdź przywracanie systemu. Zobacz ile masz tam partycji i jak się zwą. Jeśli będzie jedna więcej niż Ci pokazuje jak wleziesz w mój komputer i w dodatku będzie się nazywać WinRe to sprawa jest prosta => uruchamiasz komputer, przytrzymujesz którysz z klawiszy funkcyjnych który w Acerach odpowiada za przywracanie oryginalnego systemu i instalujesz. Jesli jednak takiej partycji nie masz to sprawa bardzo sie komplikuje.

Bawiłem się trochę w “Acerowym” programie “eRecovery” i zaraz spróbuje wypalić płytkę.

Wybrałem to pierwsze ze screena i chyba wszystko powinno być ok.

Mam coś takiego

No to też jest jakieś wyjście :slight_smile: powinno być ok :slight_smile: