Jak zgrać zawartość płyty?


(Sinineny) #1

Mam pytanie, czy istnieje taka opcja (na pewno takowa jest) zgrać zawartość płyty kupionej w gazecie (został zakupiony magazyn "Komputer Świat" z płytą zawierającą 200 darmowych gier) na komputer i potem przykładowo przesłać to komuś w formacie np. pliku?


(fiesta) #2

Normalnie, najzwyklej w świecie przeciągnij i upuść w wybranym miejscu.


(Pokrzywek321) #3

Wchodzisz w Mój komputer>klikasz prawym przyciskiem myszy na ikonę płyty i z otwartego menu kontekstowego wybierasz opcję “Otwórz”>zaznaczasz wszystkie pliki i kopiujesz gdziekolwiek (np. do utworzonego wcześniej folderu na pulpicie) Taki folder możesz zgrać np. na pendrive i przekazać koledze. Teraz kwestia czy kopiowanie zawartości płyty wydanej z czasopismem jest legalne? Nie dostajesz za to wynagrodzenia, przekazujesz to najbliższemu otoczeniu nie rozpowszechniasz tego masowo i publicznie i działasz na własny użytek - więc uznajmy, że jest to legalne.


(Cedar) #4

Uznać możesz sobie cokolwiek ale nie rozpowszechniaj takich bzdurnych poglądów.

Zbioru programów/gier/utworów itp z czasopism (wydanych np. na płycie CD/DVD) najczęściej nie wolno rozpowszechniać i powielać a odsprzedawać można tylko z danym numerem czasopisma.

Szczegóły są bardzo często umieszczone na płycie i/lub w czasopiśmie.

 

Udostępnianie w gronie znajomych/rodziny dopuszczalne chyba tylko w przypadku utworów audio i video a nie programów (np. gier)

Pytał tylko jak skopiować płytę a Ty niepotrzebnie przez swoją nadgorliwość rozciągnąłeś temat (nie pierwszy raz na tym forum)