Jak zinstalować Windows Vista bez ACPI?

Jak zinstalować Windows Vista bez standardu ACPI ?? ??

Zmienić w Biosie na IDE. Czy chcesz mieć 2 systemy na dysku czy masz problem z jakimś urządzeniem ?

Chcę zainsalować Viste i nie moge ponieważ nie mam ACPI !!

Włącz funkcje ACPI w Biosie płyty głównej ,pewnie teraz masz ustawione IDE.

Jaka płyta ?

Pcpartner Intel solano 815eas3

Pawko, ACPI nie ma nic wspólne z AHCI, a które ty masz na myśli. Domcio181, ACPI jest wymagane przez Vistę… na tym sprzęcie nie ma to sensu (teraz ino doczytałem :slight_smile: ).

jesteś masochistą że chcesz na tak starym komputerze zainstalować Vistę?

pytanie - po co chcesz tą Vistę na tym “youngtimerze”?

Stary ?? 512 MB RAM :stuck_out_tongue: :oops:

Ktoś wie czy nie ??

jak mniemam ten intel 815,to typ chipsetu,prawda?

kiedyś miałem komputer na chipsecie 815 z wypaśnym jak na tamte czasy celeronem 900MHz :smiley:

no ale mniejsza o większość…próbowałeś instalować?jakiś komunikat się wyświetla?komputer spełnia wymagania minimalne dla instalacji Visty?

Oczywiście,że spełnia

procek Pentium III 1.2 GHz 512 MB RAM

Komunikat:Ten komputer jest niezgodny ze standardem interfejsu ACPI (Advanced Configuration and Power Interface). System Windows należy zainstalować na komputerze obsługującym interfejs ACPI. Skontaktuj się z producentem komputera, aby uzyskać aktualizację systemu BIOS, albo zainstaluj system Windows na komputerze zgodnym z interfejsem ACPI.

Ehh, jak grochem o… Możesz ewentualnie spróbować zabawy z przerwaniami IRQ w BIOSie i powyłączać co się tylko da (porty COM, etc.) - powodzenia ;] Patrzałeś w ogóle do BIOSu w celu znalezienia ACPI…? W sumie komputer z PIII na pokładzie powinien już być godny z tą technologią.

no to Bill Gates Ci raczej odpowiedział na pytanie :wink:

sprawdż w BIOSIe czy czasem w zakładce “power managment” lub coś w ten deseń nie masz ACPI “disabled” (powinno być enabled)

a czym jest interfejs ACPI możesz wyczytać z google,

więcej pomysłów nie mam,

Możę coś jeszcze…PLIS ![-o<

kupić nowy komputer

Ewentualnie poszukaj nowszej wersji BIOSu… ja innych pomysłów już nie mam.

Dodane 10.03.2010 (Śr) 8:12

Update: z tego co udało mi się znaleźć na stronie producenta, to te płyty (seria) wspierają ACPI :arrow: http://www.pcpartner.com/pcpartner/supp … tinued.htm poszukaj tutaj swojego modelu, a następnie w BIOSie (o czym już pisałem) szukaj ACPI (w Power Management lub zakładce o podobnej nazwie).