Jak zintegrować Joomlę i phpBB?


(kamil_w) #1

Mam stronkę zrobioną w Joomli i chciałbym do niej dodać forum phpBB. Póki co znalazłem takie rozwiązanie, że po kliknięciu na link na stronie przerzuca mnie na stronę z forum. A wie ktoś jak zrobić, żeby było tak jak na http://www.phpbb.pl, że po kliknięciu forum otwiera się phpBB w podstronie?


(IcyMat) #2

Na Joomli itp się nie znam, ale spróbuj zrobić folder forum i do niego wrzuć całe forum. Następnie zrób na stronie link

Forum[/code]

(kamil_w) #3

Szczerze... LOL :smiley: To nie jest takie proste. To co ty podałeś, to jest zrobienie zwykłego linka. Mi chodzi o coś zupełnie innego. Jedno to to, że jak się rejestrujesz na Joomoli, to jednocześnie jesteś zarejestrowany na forum. To się da zrobić przez RockBridge, ale jak zrobić, żeby forum było w strukturze strony, a nie jako osobna strona?


(IcyMat) #4

Aha :stuck_out_tongue_winking_eye:

A próbowałeś zrobić do forum taką skórkę, żeby wyglądało jak strona?

Edit: Mi się wydaje, że tak to jest zrobione bo logo na stronie minimalnie różni się od tego na forum :stuck_out_tongue_winking_eye:


(Mariuszs) #5

Nie łatwiej poszukać na stronie dodatków Joomla?

http://extensions.joomla.org/extensions ... 12/details


(kamil_w) #6

@z4nzi

A tak trudno czytać ze zrozumieniem? (Choć i tak mam wątpliwości, czy w ogóle czytałeś mój post). Wcześniej przecież napisałem, że rozwiązanie z RokBridge mnie nie interesuje, bo to tylko synchronizuje użytkowników w bazie danych. Samo forum jest po prostu nową stroną - tak jak ma to miejsce w przypadku dobrychprogramów. Mi chodzi o to, żeby forum zawierało się w strukturze strony. Na chwilę obecną dołączyłem do strony forum Kunena. Choć ma jeszcze kilka niedociągnięć, to mam nadzieję, że szybko zostaną poprawione, bo forum Kunena już jest bardzo dobre, a może być rewelacyjne. Jeśli tylko grupa deweloperska szybko się upora z nowszą wersją, to zapomnę o phpBB.


(IcyMat) #7

Jak już pisałem wyżej, w przykładzie, który podałeś forum nie zawiera się w strukturze strony. Tam po prostu forum zostało "ubrane" w skórkę, która wygląda jak strona...