Jak zintegrować Service Packa 3 z płytą instalacyjną


(Sidh Mor) #1

Witam, mam do was pytanie, jak zintegrować SP3 z instalatorem Windowsa Xp. By razem z system, po formacie, instalował się z Windowsem Xp od razu SP3 a nie SP2. Próbowałem programem nLite. ale nie mogę dodać SP3 lub nie potrafię, i program ten widzie SP2. Więc jak zintegrować z płytą instalacyjną SP3, oczywiście mowa tu, ze nagram na nową płytę system i zintegruję z nią SP3 a SP2 chce usunąć. Jak ro zrobić?

System oczywiście legalny, i na własny użytek.

Mam nadzieję, że jasno napisałem o co mi chodzi, starałem się. Jak czegoś nie rozumiecie o co mi chodzi, to sie pytajcie.


(Persifall) #2

nLite może, trzeba tylko pobrać betę v1.4.5 beta 2 - http://www.nliteos.com/download.html . Tutaj masz opis jak integrować SP2 ( http://www.purepc.pl/node/881), postępujesz analogicznie z SP3. Powinno zintegrować bez potrzeby wywalania SP2.


(Zbych ) #3

Wersja1.4.1 integruje bez problemu.


(pakeroso) #4

Jeśli chodzi o sam SP to chyba najlepiej jest integrować "ręcznie" przez polecenia w okienku Uruchom.

  1. Kopiujemy zawartość płyty do jakiegoś katalogu na dysku

  2. Wypakowujemy SP3 do innego katalogu:

<ścieżka dostępu do pliku SP3>\WINDOWSXP-KB936929-SP3-X86-PLK.EXE /x:<ścieżka do katalogu do którego mamy wypakować SP3>

  1. Integracja:

<ścieżka do katalogu z wypakowanym SP3>\i386\update\Update.exe /integrate:<ścieżka do katalogu z kopią płyty>

  1. Tworzymy bootowalny obraz ISO bądź od razu wypalamy bootowalną płytkę. :wink:

(Sidh Mor) #5

OK. Wielkie dzięki za pomoc.


(Grzech U007) #6

Tu jest dobry poradnik ze screenami:

http://www.pclife.ugu.pl/viewtopic.php?t=135


(Sidh Mor) #7

Już zrobiłem i nagrałem bootuje się i w programie nLite, wykrywa, że SP3 jest. Czyli jest ok. jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Hmm... ale przeczytałem ten poradnik co podałeś Grzech_u. I napisane w nim jest by zrobić obraz ISO. I po co? Na co komu, obraz nie będzie sie bootował. Lepiej od razu wypalić płytę bezpośrednio.


(Grzech U007) #8

Będzie się bootował bez problemu. Nagrasz go jakimś programem i wszystko będzie OK. Ja zawsze tworzyłem obraz dysku a późnej nagrywałem go alternatywnym programem, i nie było problemów ponieważ nLite tworzy obraz bootowalny. Gdyby tak nie było to nawet po nagraniu przez nLite płyta by nie startowała. Mi i autorowi poradnika widocznie taka opcja wydaje się pewniejsza.