Jak zintegrować SP1 dla Visty, spod XP, programem vLite?

Witam, jak zintegrować, Service Packa 1 dla Visty, programem vLite, z pod Xp-ka? Lub jest jakaś inna możliwość. Czy da się tylko z pod Visty?

klick

Czytałem to, ale ja chcę zintegrować go z płytą instalacyjną, a nie już z zainstalowanego systemu.

viewtopic.php?f=22&t=211060

Można spod XP.Kopiujesz pliki z płyty Visty do dowolnego katalogu,w vLite wskazujesz ten folder,wybierasz swoją wersję systemu np. Home Premium,wybierasz integracja sp,tworzysz bootowalny obraz.Integracja trwa dość długo.

hevet , możesz napisać krok po korku co klikać i gdzie i co dodawać i w jaki sposób to stworzyć?

sidh-mor , zarejestruj się na tym forum,będziesz miał wtedy instrukcję z obrazkami,jest po angielsku,ale od czego jest google.translate.

to jest jak xp a ty robisz tak samo z vistą http://www.pclife.ugu.pl/viewtopic.php?t=135

slawektor , prawie tak samo,a prawie robi różnicę(kopia stronki z obrazkami)

Hmm… gdy robię to z pod Xp-eka, komputer się restartuję… chyba będę musiał, z pod Visty zainstalować i z pod niej, zintegrować z płytą instalacyjną.

Łukash , masz rację chodziło tylko o to żeby sidh-mor , zakumał co i jak :slight_smile:

Ehh… zaistalowałem Viste, i chciałem tym programem vLite, ją połaczyć z service packiem (wiem, że da sie z pod Visty zainstalować SP), ale ja chce mieć go na płycię, minęło 1 godzina 45 minut… po 45 minutach staje w miejscu pasek i nic się nie dzieję, nie isntaluję, ale komputer się ine zawisza. i tak przez godzinę. Nawet podkręciłem procka i ram by było szybciej i nic.

P.S. Sempron3000+ @2,67 Ghz, 512 DDR 245 Mhz (490mhz)

nie wiem co ale coś robisz nie tak #-o

I jeszcze instalowałem SP z pod systemu… to uuu wcale nie krócej… i tak samo sie dzieje. A ściągnięty jest cały i dobrze, bo inaczej by się nie uruchomił w ogóle. System też aktywowany i legalny.

sidh-mor , a napisz jak ty to w ogóle robisz,czy ściągnąłeś ServicePacka Multilanguage,SP1 32bit ,SP1 64bit i z nim integrujesz?-bo tak trzeba.Na którym etapie pasek staje,może na 12-ten etap może potrwać długo u niektórych ponad 2 godziny.

Ściągam dla 32 bitowego systemu, bo taki też mam. Kopiuje zawartość płyty DVD z Vistą na dysk do folderu i na pulpicie mam Service Packa. Włączam program vLite, wybieram folder gdzie jest Vista, zaznaczam wersję mojego systemu klikam dalej, i zaznaczam ptaszkiem, integracja z service packiem, przechodzę do zakładki, integracja z Service Packiem, następnie klikam zaznacz, wybieram plik z service packiem, czekam, czekam, czekam… i idzie powoli a jak już jest ponad połowa, tak gdzieś 3/4, zatrzymuję się i nic, ale system nie zawiesza się. I czekam 40 minut i nic. 3/4, w godzinę a dalej nic, po 40 minutach wcale nic nie idzie, ale system się nie zawiesza.

Service Packa, ściągnąłem tego z vortalu!

sidh-mor ,

ja robiłem własną płytę Vista+SP1+sterowniki według tego poradnika: vLite - dostosowana instalacja Windows Vista,

oczywiście była tam dodatkowa zakładka odnośnie SP (było trzeba wskazać plik exe).

Trwało to prawie 2 godziny (na T2310, 2GB RAM, Vista 32b).

Możliwe, że 512 MB RAM to mało jak dla tej operacji.

Pozdrawiam,

Rafał

To ja powiem tak: SP1 do Visty nie można integrować za pomocą vLite spod XP. W XP po prostu brakuje czegoś tam… był o tym artykuł (chyba nawet na DP), u mnie też się kiedyś tak resetował komputer, dziś samo jakoś mu przeszło.

sidh-mor , jeśli chodzi o integrację SP spod Visty to dobrze to robisz, ale integracja taka na procesorze 1-rdzeniowym i przy takiej ilości ramu będzie trwała przynajmniej 3 godziny, u Ciebie będzie to zatem przynajmniej 3,5 :wink:

Ja z ciekawości zintegrowałem SP1 z 4 wersjami Visty i łącznie czekałem 12 godzin (konfig mojej maszyny w podpisie) :smiley:

Ja kiedyś integrowałem spod XP i obyło się bez żadnych restartów czy innych problemów.

Owszem, kiedyś może to robiłeś, ale spróbuj zrobić dziś za pomocą najnowszego vLite, to otrzymasz ostrzeżenie, że taka operacja jest wysoce niezalecana.