Jak złamać hasło w Windowsie z Dosa

Ponawiam moją prośbe, ostatnio ktoś moj temat wykasował, nie znalazłem go. Nie dostałem żandego komentarza, nie przyszło na pocztę dlaczego tak sie stało, coś Monczkin wysłał, ale nie wiem za co przepraszał bo nie zdążyłem tego przeczytac :] jego postu

Chciałbym się dowiedzieć czy jest taki program, o ile dobrze pamiętam jest taki od Microsoftu. Chodzi o to zeby zmienić hasło z Dosa, lub je usunąć. Jest to sytuacja gdzie Administrator z trybu awaryjnego jest wyłączony.

Potrzebne mi jest to do walczenia z kozakami z gimnazjum uzbrojonych w programy do odtwarzania hasła z administratora. Chyba ze ma ktoś jakiś pomysł na to zeby

a) nie można było tego hasła odczytać

b) ukrycie konta administratora, ale tak żeby można było się do niego dostać podczas logowania. ok ?

Nie dotyczyło to tego tematu - wyjaśnienie poszło na PW

Chodzi Ci o hasło administratora? O jaki Windows Ci chodzi?

Jeśli 98 to jest to bardzo proste. Dostaniesz się do systemu bez logowania. Potem uruchamiasz Start -> Znajdź -> Pliki i foldery. W oknie dialogowym w polu “Nazwa” wpisz *.PWL Wyświetlone zostaną nazwy wszystkich plików PWL. Możesz jest usunąć PPM.

W 2000 albo XP jest to dużo bardziej skomplikowane, ale wykonalne.

Poczytaj ten artykuł:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/prin … 89896.html

dotyczy własnie XP, srki ze wcześniej nie napisałem. Problem w tym ze zmiana takiego hasła jest na krótką metę. Bo i tak są uzbrojone w te programy. Wiec zastanawiam sie jak uniemożliwić odczytanie hasła.

Możesz zastosować kilka zabezpieczeń. Dokładny opis masz tu:

http://www.pcworld.pl/artykuly/21157.html

Polecam Ci szczególnie opcję “za pomocą kodu klawiaturowego”.

no tak, ale jezeli komputer słuzy wielu osobom, a nie tylko jednej.