Jak zlikwidować linuxa

mam linuxa i windowsa xp chce usunac linuxa ale zeby zostal windows ( bez formatowania) jak to zrobic

Nie da rady. Musisz sformatowac partycję z Linuksem. Windowsa Ci to nie uszkodzi.

no chce formatowac pratycje z linxem ale zeby nie ruszac windowsa. ok powiec mi teraz jakiego programu uzyc zeby formatowac linuxa

Jakiegoś windowsowego. Ale o to zapytaj raczej w dziale dla Windowsa, bo tutaj to ja mogęCi polecić tylko cfdisc a, albo QtParted.

Możesz w Windowsie w zarządzaniu komputerem usunąć partycje linuxa. Po czym uruchamiasz komputer z płyty win xp i uruchamiasz wiersz poleceń ( R) wpisujesz fixmbr I wszystko.

Można jeszcze usunąć linuksa tak:

Zarządzanie komp.- zarządzanie dyskami – wybieramy partycje linuksowe i opcje usuń dysk logiczny.

Po wszystkim trzeba jeszcze przywrócić Windowsowy MBR

Po co powielasz info kolego. :!:

Chciałem tylko dokładniej to opisać

Taki opis nie każdemu może wystarczyć (na forum są uzytkownicy o różnym stopniu wtajemniczenia).

Przepraszam jeśli popełniłem jakiś nietakt

jeżeli chcesz usunąć gruba czy lilo wystartuj kompa z dyskietki win98 lub me i wpisz “fdisk mbr”

po czym zrestartuj kompa i dopiero usuń partycje linuksowe - zauważysz, że wystaruje od razu winxp

pozdrawiam

problem… ubuntu 5.10 nie wiem jak usunac tego “GRUBA” :?

tak zrobilem i ok

ustawilem bootowanie…uruchomil sie instalator…po zaladowaniu widnialy 3 opcje ® to byla konsola odzyskiwania…

nie wiem jak wejsc w wiersz polecen…

moze mi to ktos krok po kroku wytlumaczyc :slight_smile:

vistamen No poprostu. Uruchamiasz kompa z płytki WinXP po zbotowaniu płyty wciskasz klawisz R. Następnie wpiszesz polecenie fixmbr.

Powinien grubb się usunąć :slight_smile:

wlozylem plytke XP-ka ustawilem te bootowanie…wciskam R i nic nie ma wiersza polecen probowalem kilka razy…

Z tym problemem to już raczej do działu Windows.

no nie wiem jesli mi chodzi o usuniecie linuxowego “GRUBA”

Za pomocą windosowego narzędzia…

Bootujesz system do konsoli odzyskiwania, powinna za którymś razem załapać , częsta przypadłośc po usuwaniu Bootloadera z MBR, i wpisujesz komende fixmbr , nastepnie naciskasz T.