Jak złożyć panoramkę z fotek?


(Szczepanos) #1

Hej, potrzebuję jakiegoś darmowego i wolnego od adware`u programu do składania "panoramek" ze zdjęć cyfrowych. Zależy mi na jak efektywniejszym (brak widocznych miejsc łączenia).Czy ktoś może polecić coś ciekawego?pozdrawiam.braav


(Piotrekjunior) #2

Najlepszym darmowym programem graficznym jst GIMP

:slight_smile:


(adpawl) #3

Owszem, może...

Jednym z lepszych programów do tego znajdziesz tu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=56&id=676


(Monczkin) #4

niestety o dobre darmowe jest ciężko - ja polecam program PhotoVista (płatny), ale efekty są rewelacyjne (pracowałem na nim i złożyłem kilkaset panoram)

http://www.iseemedia.com/main/products/ ... a/panorama

tu masz demo 15 dniowe

http://www.tucows.com/preview/286490


(Piotrekjunior) #5

Gimp przy tych programacyh chyba wymieka :oops:


(Monczkin) #6

niekoniecznie - wszystko zależy od możliwości programu i umiejętności użytkownika. Żaden automat, nawet najlepszy nie zastąpi doświadczenia i umiejętności. Ja używałem pv, a nimo to, często musiałem wcześniej przygotowac fotki, lub czasem poprawić gotowy efekt. Tym niemniej takie automaty mają zaletę - zaoszczędzają czas.


(Szczepanos) #7

Dzięki,

Mam Gimpa, ale jest właśnie tak, jak pisze Monczkin, szkoda czasu...PhotoVista już popierwszych próbach...świetne narzędzie.dzięki.szkoda,że nie freeware.pozdrawiam.braav


(Kff) #8

Ja używam Elementsa i jestem zadowolony. Moeżesz sobie triala ściągnąć i zobaczyć, jak działa. Jednak efekt zależy od tego jak masz równo zrobione zdjęcia.