Jak zmiejszyć rozmiar wideo nie pogarszając jego jakości?

Witam, chce kumplowi wysłać film, tylko że on zajmuje 2 GB i wgranie go zajmuje bardzo dużo. Czy istnieje jakiś sposób aby zmiejszyć rozmiar o jakieś GB nie pogarszająć jakości?

Najszybciej to chyba będzie wysłać pocztą ;). Możesz też pobawić się tym narzędziem (pewnie znajdziesz jakiś kompromis między wielkością a jakością ) http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html, ale zmniejszenie rozdzielczości filmu będzie skutkowało zmniejszeniem jakości.

pozdrawiam

Głównie bitrate znaczenie, a nie rozdzielczość. Rozdzielczość ma znaczenie gdyby chciał wyświetlać 480p na ekranie fullHD, ale jeżeli bitrate będzie mały, to nawet 1080p rozdziałka nie pomoże.

 

Najlepiej konwertować do mp4 h264, chyba najlepsza kompresja przy zachowaniu jakości, 3-6mbps powinno wystarczyć (przy 3MBps widać lekką utratę jakości, ale nie dramatyzowałbym, biorąc pod uwagę, że film zajmuje dużo mniej, przy 6MBps wątpię, że zauważysz jakiekolwiek pogorszenie jakości - ale zależy jaka rozdzielczość filmu, bo ja to testowałem na 1080p)

Możesz też zmniejszyć rozdzielczość filmiku z zachowaniem proporcji (czyli np z 1080p zrobić 720p)

Według mnie Format Factory (sam używam) doskonale się sprawdzi w przeróbce Twojego filmu, nie mniej jednak, jeżeli jakość tego filmu ma być dobra a oryginał zajmuje aż 2 GB (znam ten ból, od kiedy nagrywam w HD), to po przeróbce jego rozmiar też będzie spory - za duży, by wysłać go pocztą. Ja osobiście do przesyłania takich filmów używam One Drive - fakt, że takie 2 GB trochę czasu będzie się wgrywało do chmury, ale potem wysyłasz ludziom już tylko link i mogą sobie obejrzeć online lub, gdy zechcą, pobrać na dysk. Możesz też wrzucić film na YouTube (bez udostępniania szerszej publiczności) i też podesłać odbiorcy link. Różnica miedzy YouTube a np. One Drive jest taka, że z One Drive odbiorca pobierze oryginał filmu a z YouTube jego konwersję do MP4 (czyli zmniejszony rozmiar pliku ale i trochę gorsza jakość).

lepiej użyć media coder format factory to się nadaje na konwertowanie 10 min filmiku z yt.

 

mkv x264 mpeg4

Większość chmur internetowych ma ograniczenia prędkości transferu (podejrzewam że OneDrive nie jest tutaj wyjątkiem) wiec przesyłanie takiego filmu to będzie mordęga. Najlepiej do tego użyć ftp/sftp lub jakiegoś komunikatora internetowego jeśli nie poradzi sobie z ftp.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie torrent i przesłanie odbiorcy link :slight_smile:

A nie można użyć do tego celu pendrivea czy płyty? Płyta to wydatek 1zł. Przynajmniej ja tyle płacę. A pendrive to rzecz istniejąca chyba w każdym domu.

@Up

Ja akurat nie posiadam pendriva a w moim sklepie obecnie nie ma płyt.

Pewnie jeszcze z dyskietek korzystasz, co? :wink: