Jak "zmiękczyć" pas karate?

Witam wszystkich! :slight_smile: Wczoraj kupiłem sobie pas do karate Kyokushin firmy “Maturo” (Patrz TUTAJ!!) tyle że bez oryginalnie wszytego “kanku” i nazwy “Kyokushinkai”, a ze zwykłą naszywką firmy “Maturo”. Wcześniej też miałem pas firmy “Maturo” lecz była na nim oryginalnie wszyta naszywka “kanku” i nazwa “Kyokushinkai” (Patrz TUTAJ!!).

Niestety zauważyłem, że pas bez “kanku” i nazwy “Kyokushinkai” jest twardszy (a w końcu jest to ta sama firma, ta sama grubość pasa, szerokość tyle że jest inna naszywka…) i pytanie jest takie.

Czy jest jakiś “cudowny” sposób na to aby pas stał się bardziej miękki, ponieważ gdy go zawiążę, to po jakimś czasie rozwiązuje mi się (poprzedni pas trzymał wiązadło do końca treningu), a jego użytkowanie staje się uciążliwe… Czekam na odpowiedzi :wink:

miałem podobnie zawsze po praniu ale jakoś się wyrobiło :stuck_out_tongue:

zmiękczyć to chyba tylko wodą można :stuck_out_tongue:

ale to dawno było, już nic z tego mojego karate nie pamiętam (Oyama) miałem niebieski pas z 3 czerwonymi i zaprzestałem bo mi się to nudziło :stuck_out_tongue: i w praktyce takie coś nigdy się nie przydaje, karate to technika, tak, dla wyglądu zrobione :stuck_out_tongue:

Może przejdźmy do konkretów. A oprócz wody, to nie ma jakiegoś płynu lub czegoś, co “zmiękczy” pas?

Czas i częstotliwość prania.

OTy - kosz.

A więc wychodzi na to, że będę musiał się trochę pomęczyć zanim dostatecznie zmięknie. Ehh… :? W każdym bądź razie, dzięki za pomoc :wink:

Krochmal?

Da odwrotny efekt, służy do “usztywniania” :wink: .

jedyne co mi przychodzi do glowy oprocz prania to pogniecenie i naciaganie materiału w rękach : d