Jak zmienić adres MAC w Routerze MV400R

Witam!

Mam pytanko. Nie dawno zrezygnowałem z usługi orange mobilny internet który był dla mnie obciążeniem ze względu na limit :wink: , więc zmieniłem usługę na livebox ale do czego zmierzam :wink: . Po zakupie livebox’a został mi router i chciałbym aby ten router pobierał internet właśnie z tego livebox’a . Próbowałem wpisywać w “filtrowanie mac” mac livebox’a ale ten dalej widzi tylko adres orange , Wydaje mi się że jest on w jakiś sposób za blokowany dodam że próbowałem też bez karty sim orange i dalej nic.

Był bym bardzo wdzieczny za udzielenie jakiejkolwiek informacji na ten temat z góry Dziękuję :wink:

W tego typu sieciach filtrowanie MACów nie powinno się odbywać, chociażby z tego względu, że MAC adresy występują tylko w przypadku sieci ethernetowych. Napisz jaki to dokładnie router (nazwa producenta i model, bo to co podałeś w tytule niewiele mi mówi), możliwe, że nie jest po prostu zgodny z wymaganiami sieci oraz z jakiej dokładniej usługi sieciowej korzystasz (pełna nazwa i typ usługi).

router to Axesstel seri MV400R EV-DO był używany w sieci orange dokładniej pakiet nazywał sie freedom. a chce zeby pobierał internet z livebox’a dokladniej fun pack. a Czy może być tak że ten router nie odbiera sygnału właśnie z livebox’a bo jest za duży transfer ?

Troszkę chaotycznie opisałeś całą sytuacją, ja rozumiem to tak, dostałeś Liveboksa i teraz ten router do internetu mobilnego chcesz podłączyć do Liveboksa, tak? Jeśli tak, to napisz w jaki sposób chcesz połączyć te routery, tj. kablem czy bezprzewodowo.

Dokładnie tak chce połączyć router z liveboxem bezprzewodowo ponieważ gniazdko z liveboxem jest na parterze i chce mieć u góry internet na tej zasadzie :wink:

W takim razie zaloguje się do routera i sprawdź czy oferuje chociaż jedną z dwóch opcji: AP Client, WISP, WDS (lub AP bridge).