Jak zmienić akcję dodatk. przycisków w ACER Aspire 6930Z?

Się kłaniam.

Posiadam lapka Acer Aspire 6930Z z Vista Home Premium EN.

Chcę zmienić akcję klawiszy dodatkowych takich jak przycisk dostępu do Windows Media Center, przycisk dostępu do Bluetooth oraz przycisk PLAY/PAUSE. Niestety nie mam pojęcia jak tego dokonać.

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem lub nie jestem wystarczająco przekonany czy te klawisze są klawiszami należącymi do którejś z dodatkowych klawiatur czy są to klawisze rozszerzone klawiatury podstawowej.

Device Manager twierdzi że mam cztery klawiatury:

  • Launch Manager (do tej klawiatury dwuprzyciskowej odnalazłem zainstalowany program)

  • Microsoft eHome MCIR 109 Keyboard (to raczej klawiatura podstawowa)

  • Microsoft eHome MCIR Keybord (???)

  • Microsoft eHome Remote Control Keyboard keys (wnioskuję że to VOLUP/VOLDN/FF/FD/STOP/PLAY/PAUSE)

Czego oczekuję po zmianie standardowej akcji wymienionych wyżej klawiszy:

  • na tą chwile po naciśnięciu PLAY/PAUSE uruchamia się zazwyczaj Windows Media Player, gdy w napędzie jest płyta z filmem DVD to uruchamia się PowerDVD. Ja chcę ustawić uruchamianie Winamp.

  • po naciśnięciu przycisku Windows Media Center uruchamia się onże, chcę to zmienić.

  • chciałbym też ustawić klawiaturę sterującą FF/FD/STOP/PLAY/PAUSE tak by jej użycie wpływało oczekiwane na działanie Winamp.

Dzięki dostarczonemu przez Acer programowi udało mi się zmienić akcję klawiszy ‘e’ i ‘www’, lecz nigdzie nie potrafię odnaleźć miejsca/programu/okienka do zmiany działania pozostałych klawiszy dodatkowych.

Bardzo proszę o pomoc i wskazanie mi sposobu lub programów dzięki którym zamierzony cel osiągnę.

pozdro dla wsiech

zobacz program KeyTweak

Sprawdziłem, niestety program nie widzi przycisków o które mi chodzi, widzi tylko klawisze z “głównej klawiatury”, nie można też wybrać klawiatury do zremappowania.

Jednakże programik sobie zostawię, to całkiem ciekawe narzędzie.

pozdro dla wsiech

Dodane 08 cze 2009 22:15

Dla zainteresowanych dodam, że niestety w ACER Aspire serii 6930 przycisków Bluetooth i Wireless nie da się oprogramować :? , tak wyczytałem w którejś z instrukcji obsługi.

Nadal poszukuję sposobu na rozwiązanie mojego problemu.

pozdro dla wsiech