Jak zmienić, by instalator nie rozpakowywał plików na C?

Witam. Ściągnąłem instalkę dema Pro Evolution Soccer 2009 (instalka waży 1,05 giga) i zauważyłem, że podczas przygotowania do instalacji, instalator rozpakowuje swoje pliki zabierając tymczasowo miejsce na dysku C. Problem w tym, że na tej partycji mam ok 1,2 giga wolnego miejsca i nie mogę już zbytnio zwiększyć tej ilości. W konsekwencji, tak naprawdę do instalacji nawet nie dochodzi, przerywana jest w trakcie przygotowywania. Jak zrobić tak, by instalator swoje pliki instalacyjne rozpakowywał na innej partycji?

Witaj!

A więc, a na jakim dysku masz instalkę tej gry?

Trzeba zminić zmienne środowiskowe TEMP i TMP , np. ustawiając je np. na D:\TEMP.

Utwórz np. na dysku D: folder TEMP, następnie0

1. Mój Komputer Prawy Klik/ Właściwości

2. Karta Zaawansowane i przycisk Zmienne środowiskowe (Zmienne użytkownika)

3. Zmień wartość zmiennej TMP na D:\TEMP i tak samo dla zmiennej TEMP zmień na D:\TEMP

Czynność tę możesz również wykonać dla ( Zmienne systemowe ), ale wówczas warto utworzyć i wskazać inny folder, np. D:\TEMPS i jego wskazać jako wartość zmennych TMP i TEMP dla systemu.

Jeśli zrobisz to tylko dla konta użytkownika, wystarczy się przelogować, jeśli również dla systemu, to musisz ponownie uruchomić system.