Jak zmienić czcionkę w xp?

Witam,

cieszy oko czcionka która jest w viście lub chociać w ie7, więc chciałbym w swym xp zrobić właśnie taką samą:)

wiem że to jakoś możliwe, ponieważ na kompie kumpla instalowałem vista transformation packa i odinstalowując go pozostała tylko ta czcionka.

Ja niestety nie chcę się bawić w istalację tego programu więc pytam czy może ktoś wie jak zmienić standardową czcionkę windowsa xp na czcionkę visty?

z góry dzięki z help:)

pozdrawiam

http://www.pctips.pl/news/128131.html

ok, zainstalowałem i co teraz? coś trzeba zmienić w systemie? bo od samej instalacji niestety nic sie nie dzieje:(

a nie prościej pobrać sobie czcionkę jaka jest w viście,dodać do systemu i potem zrobić następujące czynności :

  1. PPM na pulpicie i wybierasz właściwości > wygląd > efekty > użyj następującej metody wygładzania krawędzi czcionek ekranowych i tam wybierasz ClearType.

2)potem znowu PPM na pulpicie i właściwości > wygląd > zaawanosowane i tutaj wszędzie sobie ustawiasz taką czcionkę jaką chcesz . jeżeli chcesz tę czcionkę ustawić bardziej “globalnie” w systemie to zrób jeszcze to :

start > Uruchom > regedit i tam w kluczu :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes

dwuklik po kolei na MS Shell Dlg i MS Shell Dlg 2 i wpisz tam nazwę stylu czcionki,którą chcesz mieć.

źródło

dobre, ale znalazłem w necie coś łatwiejszego, zwyczajnie przez stronę microsoftu można zdalnie to zrobić:) dzięki wielkie:)

temat do zamknięcia…

Możesz podać link do tej strony