Jak zmienić dane na koncie allegro

witam:

Mam takie pytanie,mam konto na allegro ale jest ono zarejestrowane na kod aktywacyjny na moją mame,i paczki przychodzą na nią,ja chcę zmienić dane na mnie by paczki przychodziły do mnie na moje imię ,gdzie to mozna zmienić i czy wogóle się da czy mi konta nie zablokują…

Zależy mi mieć te konto bo już je długo mam i teraz musze zmienić tylko imię i nazwisko i nić więcej:)

W opcjach / Moje konto/ Moje Dane

nie radzę ;] ja chciałam być uczciwa i konto załozyłam na tatę bo jak zakładałam nie miałam 18 lat… wszystkie aukcje były robione za jego pozwoleniem a on i tak sam by nic tam nie działał bo nie cierpi netu i nie umie się nim posługiwać… i potem jak chciałam w ten sposób jak opisujesz zmienić dane to “genialnie” postanowiłam zapytać o to na forum allegro. najpierw mnie z tuzin osób oczerniło jaka to ja jestem “be” bo działam niezgodnie z regulaminem a potem mi zablokowali konto ;] super…

Napisać do administracji Allegro prośbę ze stosowną motywacją.

No bo oficjalnie konto na allegro jest przypisane do konkretnej osoby nie wiem czy dobrze pamiętam ale przy rejestracji podaje się numer dowodu albo pesel który jest indywidualny dla każdego polaka.

Owszem da sie coś takiego zrobić ale nigdy się nie wolno do tego przyznawać bo może cię spotka to samo co mego przedmówcę.

To w końcu już nie wiem co zrobić zmienić te dane czy nie zmieniać,czy napisac do administraci allegro,ale kiedyś jak rejestrowałem się własnie na mame to nie podawałem żadnych numerków z dowodu ani nic tylko dane zamieszkania,i oczekiwanie puzniej za kodem aktywacyjnym:)

więc nadal jestem w kropce…

a co do tej administracj miałbym napisać ,i czy wogóle warto czas sobie zajmować jak i tak nie zmienia …

Jeśli chodzi o adres itp. to można zmienić bez problemu. Jednak konto jest przypisane danej osobie, osoba ta wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych, otrzymała list z kodem aktywacyjnym itp.

Oto podpunkt regulaminu Allegro:

5.11. Zabrania się korzystania z kont innych Użytkowników oraz odstępowania swojego konta innym osobom.

A tu jeszcze kilka:

5.1. Rejestracja osoby fizycznej korzystającej z Usług QXL dokonywana jest po podaniu imienia i nazwiska, pełnego adresu zamieszkania (stałego lub tymczasowego) wraz z nazwą kraju i regionu (województwa), adresu e-mail, numeru telefonu kontaktowego, nazwy, pod którą użytkownik występuje w Allegro, hasła i opcjonalnie innych danych zawartych w formularzu rejestracyjnym.

5.2. Rejestracja osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej, dokonywana jest po podaniu nazwy (firmy spółki), imienia i nazwiska osoby upoważnionej do kontaktów z Allegro, adresu siedziby wraz z nazwą kraju i regionu (województwa), adresu e-mail, numeru telefonu kontaktowego, nazwy pod którą użytkownik występuje w Allegro, hasła i opcjonalnie innych danych zawartych w formularzu rejestracyjnym.

5.3. Użytkownik ma obowiązek aktualizować dane osobowe określone w artykule 5.1. i 5.2. niezwłocznie po każdej zmianie tych danych. Obowiązek aktualizacji danych nie dotyczy nazwy Użytkownika.

5.4. Zabrania się usuwania przez Użytkownika danych, o których mowa w punktach 5.1. oraz 5.2., w trakcie korzystania z usług Allegro.

Ze względu na te pogrubione podpunkty regulaminu Allegro nie ma chyba co liczyć na cud. Jeśli chcesz mieć konto zarejestrowane na swoje dane, to najlepiej założyć nowe. Zawsze na stronie “O MNIE” możesz dać informację o drugim koncie i np. linka do niego.

mógłbym nowe konto załozyć,ale dorobek komentarzy moich bedzie zerowy,i niebede mógł przenieść komentzrzy z starego konta na nowe…

No to jest najprawdopodobniej jedyne wyjście jeśli chcesz mieć konto zarejestrowane na własne dane osobowe. Nie sądzę aby Allegro zmieniło imię i nazwisko właściciela konta, masz jasno napisane w regulaminie co można, a czego nie można.

a mam pytanie z innej beczki,jak nie zapłace rachunku za poprzedni mieciąc za allegro,bo juz upomnienie mi 3przychodzi na email i nie mam kasy by zapłacić,to co w tedy za którym razem mogą mi zablokować konto i czy puzniej odblokują mi je po zapłaceniu…

Niedługo zaczną przychodzić listy do domu w sprawie rozprawy sądowej,

ale wcześniej od Intrum Justitia (firma windykacyjna).

Będziesz miał tam wyszczególnione co ile kosztuje.

I to nie jest zmyślone, bo wiem z własnego doświadczenia.

To zależy też jakie masz zadłużenie. Podejrzewam jednak, że więcej niż 10zł, bo jak już wspomniałeś - przychodzą do Ciebie upomnienia. Z tego co wiem to po zapłaceniu konto zostaje odblokowane.

A co do zmiany danych osobowych - kiedyś miałem podobny problem. Zmieniłem dane i konto po kilku dniach zostało zablokowane. Skontaktowałem się z Allegro i kazali mi przysłać skan dowodu osobistego oraz jakieś zaświadczenie, że nie założę więcej kont jeśli to zostanie ponownie zablokowane czy coś w tym stylu…

Oczywiście sobie odpuściłem :mrgreen:

Jeśli masz powyżej 10 zł do zapłacenia i nie uregulujesz tej należności, to zablokują Ci konto. Pierwszym razem pewnie czasowo i po wpłacie zdejmą blokadę, a po kilku razach to już może być na stałe.