Jak zmienić domyślny napęd aby zainstalować XP?


(Matrix1893) #1

Witam, mam taki problem. Chciałbym zainstalować Windows XP, więc restart-> w biosie ustawiam żeby najpierw z CD załadował system-> F10( zapisz zmiany i restart)->wkładam płyte z Microsoft WindowsXP-> i tu jest problem, napęd nie odczytuje płyty z systemem, sprawdziłem więc czy odczyta inną płytę, lecz nie odczytuje żadnej, nawet nowej, z jednego z czasopism... Więc patrzę drugim napędem - odczytuje wszystkie płyty, w tym tą z Windows XP.

Moje pytanie - co zrobić, aby po ustawieniu w BIOSIE opcji Boot from CD, czytał on CD nie z tego drugiego napędu, z którym mam problem, tylko z tego działającego? Jak wkładam płytę do tego działającego, PC nie zwraca na niego uwagi...

Liczę na pomoc, pzdr.


(Jacek Bydgoszcz) #2

Jak kiedyś miałem dwa napędy to obojętnie do którego włożyłem płytę to startowała instalacja.A masz na pewno płytę botującą?


(fiesta) #3

na czas instalacji odpiać zasilanie od drugiego napędu 8)


(piotrekplay) #4

a w ogóle jest dobrze podłączony? :stuck_out_tongue: spróbuj ustawić go w pozycji master a ten niedziałający jako slawe - albo go odłącz


(Matrix1893) #5

Już conajmniej 4 czy 5 razy instalowałem system z tego samego napędu i pojawiał się napis, żeby wcisnąć kalwisz aby zainstalować system cz coś takiego... gdzie to się ustawia master i slave?


(system) #6

Nieważne do któego napędu włożysz i tak zacznie uruchamianie systemu z obu napędów (więc jeśli nie będziesz miał płyty w pierwszym to odczyta tą z drugiego napędu)


(piotrekplay) #7

takimi zaworkami w napędzie no i kablem ATA :stuck_out_tongue:


(Matrix1893) #8

No właśnie - nie. Wkładam płytę do napędu działającego i nic... ;/