Jak zmienić domyślny napęd aby zainstalować XP?

Witam, mam taki problem. Chciałbym zainstalować Windows XP, więc restart-> w biosie ustawiam żeby najpierw z CD załadował system-> F10( zapisz zmiany i restart)->wkładam płyte z Microsoft WindowsXP-> i tu jest problem, napęd nie odczytuje płyty z systemem, sprawdziłem więc czy odczyta inną płytę, lecz nie odczytuje żadnej, nawet nowej, z jednego z czasopism… Więc patrzę drugim napędem - odczytuje wszystkie płyty, w tym tą z Windows XP.

Moje pytanie - co zrobić, aby po ustawieniu w BIOSIE opcji Boot from CD, czytał on CD nie z tego drugiego napędu, z którym mam problem, tylko z tego działającego? Jak wkładam płytę do tego działającego, PC nie zwraca na niego uwagi…

Liczę na pomoc, pzdr.

Jak kiedyś miałem dwa napędy to obojętnie do którego włożyłem płytę to startowała instalacja.A masz na pewno płytę botującą?

na czas instalacji odpiać zasilanie od drugiego napędu 8)

a w ogóle jest dobrze podłączony? :stuck_out_tongue: spróbuj ustawić go w pozycji master a ten niedziałający jako slawe - albo go odłącz

Już conajmniej 4 czy 5 razy instalowałem system z tego samego napędu i pojawiał się napis, żeby wcisnąć kalwisz aby zainstalować system cz coś takiego… gdzie to się ustawia master i slave?

Nieważne do któego napędu włożysz i tak zacznie uruchamianie systemu z obu napędów (więc jeśli nie będziesz miał płyty w pierwszym to odczyta tą z drugiego napędu)

takimi zaworkami w napędzie no i kablem ATA :stuck_out_tongue:

No właśnie - nie. Wkładam płytę do napędu działającego i nic… ;/