Jak zmienić domyślny system

Zainstalowałam sobie obok Windowsa Ubuntu, tylko że teraz włącza mi się on jako domyślny system. Próbowałam coś zmieniać w jakichś ustawieniach, ale było wszysko pozaznaczane tak, jakby Windows był domyślny. A wyglada to tak: jak włączam komputer pojawia się do wyboru:

Ubuntu 8.10, kernel 2.6.27-9-generic

Ubuntu 8.10, kernel 2.6.27-9-generic (recovery mode)

Ubuntu 8.10, kernel 2.6.27-9-generic

Ubuntu 8.10, kernel 2.6.27-9-generic (recovery mode)

Ubuntu 8.10, memtest 86+

Other operating systems:

Microsoft Windows XP Home Editioin

Oczywiście jak nic nie zrobię to włącza się Ubuntu, ale jeśli już wybiore Windowsa, to znowu pojawia się:

Microsoft Windows XP Home Edition

Ubuntu

Wtedy już domyślnie włącza się Windows, ale jak zrobić, żeby za tym pierwszym razem też tak było?

Mam ten sam problem. Do tej pory nic nie udało mi się z tym zrobić. Problem w tym, że do Ubuntu dołączany jest grub (program rozruchowy), w którym nie ma możliwości ustawienia domyślnego systemu. Inaczej jest np. w Fedorze i chyba w Mandrivie, gdzie taka możliwość jest. U mnie jednak zdecydowanie najlepiej sprawdza się Ubuntu (kwestia sterowników do różnego sprzętu, internetu itd.). Podłączam się do Twojego postu i czekam na poradę kogoś mądrzejszego. Rozwiązaniem, które samo się narzuca jest wymiana programu startującego, tylko ja już próbowałem to zrobić i :? chyba to niemożliwe. Ale poczekamy - zobaczymy. Pozdro.

Bzdura. W Ubuntu jak najbardziej można zmienić domyślny system, wystarczy wyedytować /boot/grub/menu.list tam trzeba ustawić który system startuje jako pierwszy. Wstaw ten plik na forum to Ci podpowiem co trzeba zmienić lub zmień sama jeśli wiesz jak. Pamiętaj, że trzeba zacząć liczyć od zera. (tzn. trzeba liczyć tam gdzie masz title bez #) W twoim przypadku zdaje się będzie to zmiana z default 0 na default 6.

Pozdrawiam

Zobaczcie to http://start.ubuntu.pl/dualboot-custom.html